Naujienos

Kaip garso terapijos instrumentai gali pagerinti žmogaus sveikatą?

2023-09-25
Kaip garso terapijos instrumentai gali pagerinti žmogaus sveikatą?

Kad aromaterapija veikia žmogaus sveikatą, jau žinome visi. Šiek tiek mažiau žinių kol kas yra apie garso terapiją. Garso terapija yra gydymas garsais, pasitelkiant į pagalbą natūralių instrumentų teikiamą poveikį. Žmonės dabar buriasi į įvairiausius klubus, kur savo sveikatą gerina krištolinių dubenų, vėjo varpelių, gongų skleidžiamais garsais. Muzikos terapijos specialistai, dabar jau  dirba ligoninėse, slaugos namuose, įvairiose bendruomenėse, mokyklose.  Naudojamos individualios programos, kurios skirtos konkretiems poreikiams gydyti ir padėti.

 

Kokią reikšmę garsų terapijoje turi įvairūs instrumentai?

 

Šią praktiką praktikuojantys žmonės, sako, jog natūralūs instrumentai prilygsta patiems efektyviausiems gydytojų naudojamiems vaistams. Išskirkime krištolinius skambančius dubenis. Šie indai yra pagaminti iš gryno kvarco. Jų skleidžiamas garsas yra labai švelnus ir unikalus. Todėl įvairiose terapijose ir meditacijose kvarciniai krištoliniai dubenys labai vertinami. Ką gydo tokie garsai? Pagrinde tai įvairias psichologines ligas. Jų garsas padeda atsipalaiduoti, nurimti, net susikaupti. Nors išbandžiusieji sako, jog puikiai tinka ir skausmams malšinti.

Taigi, galima drąsiai teigti, jog viena iš svarbiausių muzikos savybių - gebėjimas pakelti nuotaiką.Šis reiškinys yra siejamas su įvairių cheminių medžiagų išsiskyrimu kiekvieno žmogaus smegenyse. Kalbant apie skausmo malšinimą, žinotina, jog jį puikiai malšina instrumentų skambesys. 

Muzikos garsai labai puikiai padeda žmonėms, kuriuos kankina nuolatinis nepasitikėjimas savimi. Taip įvyksta todėl, kas smegenyse pasigamina oksitocinas, kuris stiprina pasitikėjimą savo jėgomis. Kaip žinia, depresijos atsiradimą gana stipriai skatina ši žmogaus savybė (nepasitikėjimas savimi). Taigi, galima teigti, jog instrumentų skleidžiami garsai kovoja su viena dažniausių šiandienos negalavimų.

 

Garsų terapijos poveikis vaikams

 

Vaikai daug jautriau reaguoja į įvairius aplinkos pasikeitimus: ėjimas į darželį, mokyklą ir prireikus gydymas ligoninėje. Tai juos gąsdina, nes tai yra mažyliams visiškai nesuprantamas ir naujas patyrimas. Vaikų ligoninėse muzikos terapija labai dažnai naudojama tam, kad kontroliuotų jų patiriama skausmą bei nerimo procedūrų metu. Pastaruoju metu tokią praktiką galima sutikti ir vaikų darželyje arba mokykloje.

Tėvai labai dažnai barasi, jog paaugliai nuolatos klauso muzikos. Visai be reikalo. Tai jiems savotiška terapija, padedanti susidoroti su paaugliškomis problemos. Galima pabandyti  po truputį pabandyti juos įtraukti ir minėtų instrumentų terapinius užsiėmimus.

   
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.