Naujienos

Vilniaus pasienio rinktinės atvirų durų diena paliko neišdildomą įspūdį daugiau nei 500 jos svečių

2024-05-21
Vilniaus pasienio rinktinės atvirų durų diena paliko neišdildomą įspūdį daugiau nei 500 jos svečių

Trečiadienį  VSAT Vilniaus pasienio rinktinė Mickūnuose atvėrė duris plačiajai visuomenei, pritraukdama daugiau nei 500 lankytojų, kurie turėjo unikalią galimybę iš arti susipažinti su pasieniečių profesijos kasdienybe ir įspūdinga technika.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje 2024 m. gegužės 15-ąją įvyko jau tradicine tapusi atvirų durų diena, kurioje visuomenė turėjo galimybę iš arti susipažinti su įvairių tarnybos padalinių veikla ir technika. Renginys pritraukė didelį susidomėjimą ir suteikė lankytojams daug vertingos informacijos apie pasieniečių kasdienį darbą ir inovacijas.

Renginio pradžioje, susirinkusiuosius pasveikinęs rinktinės  vadas Darius Škarnulis, paragino visus būti smalsiais, drąsiai domėtis ir pasinaudoti unikalia proga susipažinti su pasieniečių darbu. Dėkodamas partneriams:  Vilniaus miesto savivaldybės  visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo kolektyvui, Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijai, Vilniaus greitosios medicinos pagalbos tarnybai už bendradarbiavimą,  profesionalumą, entuziazmą ir nuoširdžią pagalbą, vadas įteikė atminimo dovanas ir padėkos raštus.

Diena, kupina atradimų

Į atvirų durų dieną susirinkę virš  500 lankytojų ir svečių: seniūnijų, mokslo ir švietimo įstaigų bei kitų bendruomenių atstovai, buvo šiltai sutikti Vilniaus pasienio rinktinėje, kurioje jiems buvo pristatyta plati pasieniečių veiklos programa. Dalyviai galėjo iš arti pamatyti ir sužinoti daugiau apie pasieniečių kasdienybę, jų naudojamą techniką ir įrangą. Specialiosios paskirties skyriaus ginklų ir specialiųjų priemonių ekspozicija sulaukė ypatingo dėmesio, kaip ir Vilniaus PR transporto bei techninių priemonių (automobilių, keturračio) demonstracija.

Profesijos populiarinimas ir pilietiškumo ugdymas

Renginys buvo organizuotas siekiant populiarinti pasieniečio profesiją bei ugdyti bendruomenių atstovų pilietiškumą ir patriotiškumą. Lankytojams buvo suteikta daug informacijos apie pasienio pareigūnų darbą, jų atsakomybę ir svarbą užtikrinant valstybės saugumą. Uniformuoti VSAT pareigūnai su pasididžiavimu pristatė savo profesiją, atsakė į lankytojų klausimus ir demonstravo, kaip atliekamos įvairios užduotys.

Įspūdingi pasirodymai ir demonstracijos

Renginio metu svečiai galėjo stebėti ne tik technikos ir ginkluotės demonstracijas, bet ir įspūdingus kinologų pasirodymus. Specialiai apmokyti tarnybiniai šunys atliko įvairias užduotis, demonstruodami savo įgūdžius ir VSAT pareigūnų profesionalumą. Dokumentų tyrimo įrangos pristatymai taip pat sulaukė daug dėmesio – specialistai aiškino dokumentų tikrinimo ypatumus ir rodė, kaip nustatomas jų autentiškumas. Šaudymo instruktoriaus edukacija šaudykloje ypač įsiminė jauniesiems svečiams, kurie galėjo surinkti tuščius šovinius kaip suvenyrus.

Bepiločių orlaivių ir reanimobilio ekspozicijos

Lankytojai turėjo galimybę susipažinti su bepiločių orlaivių ekspozicija ir pabendrauti su jų įgula, sužinoti, kaip šie įrenginiai padeda užtikrinti pasienio apsaugą. Be to, renginio metu savo specialybę pristatė greitosios medicinos pagalbos ekipažas, supažindindamas su GMP reanimobilio įranga ir funkcijomis bei suteikdamas medicininę pagalbą esant poreikiui.

Svečiai iš švietimo įstaigų ir sveikatos biuro

Atvirų durų dienos dalyvius taip pat sudomino Pasieniečių mokyklos ir Mykolo Romerio universiteto ekspozicinė palapinė, kurioje buvo pristatomos VSF studijų galimybės. Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai vedė edukacijas apie sveiką gyvenimo būdą, skatindami sveikos gyvensenos principus.

Sraigtasparnio nusileidimas ir košės ragavimas

Ypatingo dėmesio sulaukė aviacijos orlaivio nusileidimas, po kurio lankytojai galėjo pabendrauti su orlaivio įgula. Kinologų pasirodymas su tarnybiniais šunimis – vienas įspūdingiausių renginio programos dalių. Renginio pabaigoje svečiai buvo pakviesti pasimėgauti koše ir atsisveikinti iki kitų susitikimų.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės atvirų durų diena tikrai sėkminga ir įsimintina, padėjusi stiprinti visuomenės pasitikėjimą pasieniečių darbu ir skatinti pilietiškumą bei patriotiškumą. Organizatoriai dėkoja visiems dalyviams už apsilankymą ir tikisi, kad ši  graži tradicija, padedanti visuomenei geriau suprasti ir vertinti pasienio apsaugos svarbą, ir ateityje sulauks tokio plataus susidomėjimo.


VSAT Vilniaus pasienio rinktinėSvetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.