Naujienos

UŽ KĄ VERTINAMA DEGINTA MEDIENA?

2022-06-13
UŽ KĄ VERTINAMA DEGINTA MEDIENA?

UŽ KĄ VERTINAMA DEGINTA MEDIENA?

Deginta mediena senais laikai buvo itin vertinama už tai, jog yra visiškai atspari ugniai, nebijo mediena mintančių vabzdžių ir nepraleidžia drėgmės bei pelėsio. Šios rūšies statybinė medžiaga apsaugodavo nuo gaisrų, o iš jos pastatyti sandėliai – nuo bado.

Kuo deginta mediena išoriškai skiriasi nuo įprastinės?

Įprastinė mediena būna šviesių ir švelnių pastelinių atspalvių, o deginta mediena po atliktos procedūros įgauna visai kitokią išvaizdą, jos spalvos svyruoja nuo visiškai juodos iki švelniai rudos. Spalvos tamsumas tiesiogiai priklauso medienos apdeginimo intensyvumo. Kuo smarkiau apdeginama mediena, tuo ji pasidaro tamsesnė.

Kokiomis vidinėmis savybėmis skiriasi įprasta mediena nuo degintos?

Be to, degintai medienai nereikia papildomų priemonių jos ilgaamžiškumui ir patvarumui palaikyti, ji tai jau yra įgavusi po deginimo procedūros. Tuo tarpu įprastinę medieną, norėdami ją apsaugoti nuo galimo žalingo aplinkos poveikio, turėtume arba nulakuoti, arba nudažyti kokiais nors dažais, o tai tikrai neprisidės prie žmogaus sveikatos ir natūralios aplinkos išsaugojimo. Tai ir yra esminis degintos medienos skirtumas nuo įprastinės. Be to, degintą medieną galima labai plačiai pritaikyti tiek namų fasade, tiek interjere, tiek lauko terasoje, tiek aptveriant savo sodybinio sklypo valdas.

Kuo deginta mediena, atsidūrusi namuose, mus gali itin pamaloninti?

Pirmiausiai deginta mediena pamalonina mūsų akį nepakartojamu ir sodriu vaizdu, tvirtumu ir ekologiškumu, netgi mielu savotišku kvapu, kuris niekada neišnyksta. Ypač gardžiai jis kvepia tada, kai iš lauko įžengiame į degintomis dailylentėmis iškaltas vidaus patalpas. Apibendrinant, deginta mediena yra mėgstama už jos ekologiškumą, nepakartojamo grožio išvaizdą ir nekenksmingumą sveikatai.

Kokiomis itin išskirtinėmis savybėmis garsėja deginta mediena?

Pirmiausia, ji yra gerokai ilgaamžiškesnė už įprastinę medieną, visiškai nebijo bei ugnies, nei vandens, nei ultravioletinių saulės spindulių, nei kinivarpų, nei pelių ar kitokių graužikų. Kadangi struktūriškai pakitusi deginta mediena nuo savęs atstumia vandenį, ji amžinai išlieka sausa, todėl jai neįmanoma supūti, mat sakai būna užkonservuoti lentos viduje, nes apdegęs lentos paviršius neleidžia sakams prasiveržti į paviršių. Todėl jie tampa savotišku impregnantu, sulaikančiu skysčių judėjimą.

Kokios yra pagrindinės degintos medienos pasirinkimo priežastys?

Tie, kurie iš prigimties yra linkę nuolat ieškoti netradicinių sumanymų įgyvendinimo, visada mielai renkasi degintą medieną vien dėl jos subtilios išvaizdos ir kitų estetinių savybių. Tuo tarpu gyvenimo išmėginimų užgrūdinti praktikai degintą medieną renkasi dėl jos ilgaamžiškumo, patvarumo, ekologiškumo ir praktiškumo. Tiek vieniems, tiek kitiems verta prisiminti, jog jeigu mediena per ilgą laiką truputį išblunka ir netenka ankstesnės spalvos, ją galima atgaivinti, iš naujo pertepant aplinkai draugiška natūralia alyva. Specialistai pataria šį veiksmą atlikti maždaug kas penki metai. Tad jeigu jus rimtai sudomino deginta mediena ir norite jos įsigyti, atsakymus į kilusius klausimus ir pasiūlymus rasite pas mus svetainėje.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.