Naujienos

Sužadėtuvių žiedų istorija: kokius laikus mena šis paprotys?

2024-07-08
Sužadėtuvių žiedų istorija: kokius laikus mena šis paprotys?

Sužadėtuvių žiedų istorija yra ilga ir įdomi, siekianti senovę. Yra keletas pagrindinių momentų ir faktų apie sužadėtuvių žiedų atsiradimą ir jų vystymąsi. Kviečiame susipažinti su įdomiais, juvelyriniais sužadėtuvių žiedų faktais.

Senovės Egiptas

Pirmosios žiedų formos: senovės Egipte buvo paprotys nešioti žiedus, kurie simbolizavo amžinybę. Žiedai dažnai buvo gaminami iš paprastos medžiagos, pavyzdžiui, nendrių ar kaulo.

Ratas kaip simbolis. Ratas buvo laikomas amžinybės ženklu, nes jis neturi pradžios ar pabaigos. Būtent dėl to ir dabar  tiek vestuviniai, tiek sužadėtuvių žiedai (https://indivi.lt/suzadetuviu-ziedai) yra apvalūs.

Senovės Roma

Romos sužadėtuvių žiedai: romėnai turėjo paprotį dovanoti metalinius žiedus kaip sužadėtuvių ženklą. Žiedai buvo gaminami iš įvairių metalų, dažniausiai iš geležies, simbolizuojant tvirtumą ir pastovumą.

Žiedas ant dešinės rankos. Romėnai dėvėdavo žiedus ant dešinės rankos, kuri vėliau tapo pasikeitė ant kairės.

Viduramžiai

Žiedų tradicijos plitimas: Viduramžiais sužadėtuvių žiedai tapo populiaresni Europoje, ypač tarp aukštuomenės. XIII a. katalikų bažnyčia oficialiai pripažino sužadėtuvių žiedus kaip santuokos ženklą.

Deimantai. Pirmasis dokumentuotas sužadėtuvių žiedas su deimantu buvo padovanotas 1477 m., kai Austrijos hercogas Maksimilianas I padovanojo deimantinį žiedą Burgundijos Marijai. Tai padėjo pamatą tradicijai naudoti deimantus sužadėtuvių žieduose.

Renesansas ir vėlesni amžiai

Renesanso įtaka: Renesanso laikotarpiu, dėl padidėjusio meno ir mados svarbos, sužadėtuvių žiedai tapo sudėtingesni ir gražesni. Žiedai buvo dažnai puošiami brangakmeniais ir graviravimais.

Industrinės revoliucijos poveikis: XIX a. industrinė revoliucija ir masinė deimantų kasyba Pietų Afrikoje padarė deimantus labiau prieinamus, ir jie tapo pagrindiniu sužadėtuvių žiedų elementu.

XX amžius ir dabartis

„De Beers“ kampanija: 1947 m. „De Beers“ pradėjo garsųjį reklamos šūkį „A Diamond is Forever“, kuris stipriai paveikė deimantų sužadėtuvių žiedų populiarumą ir jų vertę.

Šiuolaikinės tendencijos: šiandien sužadėtuvių žiedai gali būti labai įvairūs – nuo tradicinių deimantinių iki alternatyvių su kitais brangakmeniais ar net nebrangiais metalais. Kiekviena pora gali pasirinkti tai, kas geriausiai atspindi jų asmeninį stilių ir vertybes.

Sužadėtuvių žiedų tradicija vystėsi per šimtmečius ir įgijo įvairių kultūrinių ir simbolinių reikšmių, kurias iki šiol gerbia daugelis žmonių visame pasaulyje.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.