Naujienos

Prasideda lietuviškų šilauogių derlius

2021-07-16
Prasideda lietuviškų šilauogių derlius
Pirmąsias prisirpusias šilauoges jau skinantys Lietuvos ūkininkai sako, kad pavasaris buvo geras, tad ir šiųmetis derlius nenuvilia.

Šilauogių augintojai džiaugiasi, kad palyginti ne taip seniai pradėtos Lietuvoje auginti šios uogos šiandien mūsų šalyje tapo kone tokios pat įprastos kaip braškės, serbentai ar avietės.

Tik įvairių naudingų medžiagų šilauogėse yra nepalyginamai daugiau. Šviežias šilauogių derlius iš Lietuvos ūkių jau pradeda kelionę į prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves.

„Lietuviškų šilauogių derlius kasmet įrodo, kad mūsų ūkininkams nėra neįveikiamų iššūkių. Labai vertiname augintojų atvirumą naujovėms, atkaklumą ir norą tobulėti. Bendradarbiaudami sutelkiame jėgas, kad kiekvienas pirkėjas galėtų įsigyti ir paragauti uogų, kurios dar prieš 10–15 metų daugumai mūsų atrodė egzotika. Užtat dabar šilauogės – populiarus, daugelio žmonių mėgstamas itin sveikas produktas“, – komentuoja prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Lietuviškos uogos – gardus sveikatos šaltinis

Į lietuvišką prekybos tinklą šilauoges tiekiantys ūkininkai teigia, kad šiemet derlius geras ir pataria jomis mėgautis kasdien, taip pat – užsišaldyti žiemai.

Su „Maxima“ kone 20 metų bendradarbiaujantis Petras Basalykas sako nežinantis sveikesnės uogos ir džiaugiasi, kad mūsų šalyje jų suvalgoma vis daugiau: „Su kiekviena sauja uogų žmonės pasisemia sveikatos iš gamtos – vartoja natūralias maisto medžiagas, kurias organizmas itin lengvai įsisavina. Ne veltui šilauogė yra vadinama jaunystės uoga – joje gausu antioksidantų, kurie saugo organizmo ląsteles nuo senėjimo.“

Pasak P. Basalyko, pakanka suvalgyti tris geras saujas šilauogių, kad organizmas būtų aprūpintas visa mineralų ir vitaminų dienos norma – jokia kita uoga ar vaisius tokios didelės naudos organizmui neduoda.

Šilauogių derliaus metas Lietuvoje trunka maždaug 1,5–2 mėnesius.

Verslosavaite.lt

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.