Naujienos

Pasaulinės 2020-ųjų domenų vardų tendencijos

2021-01-14
Pasaulinės 2020-ųjų domenų vardų tendencijos

2020-aisiais pasaulinė pandemija pakeitė daugelio gyvenimo, bendravimo ir darbo įpročius. Žmonės buvo priversti dirbti virtualiai ir bendrauti nuotoliniu būdu. Didesnis nei bet kada prieš tai interneto naudotojų skaičius turėjo didelę įtaką ir domenų vardų registravimo tendencijoms.

 

Populiariausi aukščiausio lygio domenai

 

Remiantis pasaulyje pirmaujančio statistikos portalo Statista.com duomenimis, šiais metais populiariausias aukščiausio lygio domenas buvo .com. Iš viso šiuo metu jis sudaro net 51,6 proc. visų užregistruotų aukščiausio lygio domenų skaičiaus. Antrą vietą užima .ru (6,3 proc.), trečią – .org (4,5 proc.), o ketvirtą – .net (3,4 proc.).

 

ICANN (angl. Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) akredituotos JAV domenų registravimo ir hostingo įmonės „Namecheap“ ataskaitoje pateikiamas domenų vardų su .com plėtiniu ir be jo registracijų palyginimas. Iki 2020 m. gruodžio 10 d. šioje įmonėje buvo užregistruoti 3 084 688 domenų vardai, turintys .com plėtinį, kas sudarė 48 proc. visų registracijų. 2019 m. tokių domenų vardų buvo užregistruota tik 1 928 145, arba 37 proc. visų registracijų. Šios tendencijos atspindi interneto vystymąsi ir parodo, kad vis daugiau verslininkų ir privačių asmenų žengia į elektroninę erdvę.

 

Bendra 2020-ųjų domenų vardų statistika

 

Kitos JAV domenų registravimo paslaugų teikėjos – „Verisign“ – duomenimis, trečiajame 2020 m. ketvirtyje užregistruotų domenų vardų skaičius siekė 370,7 mln. Tai yra 0,6 mln. registracijų arba 0,2 proc. daugiau nei 2020 m. antrajame ketvirtyje. Užregistruotų domenų vardų skaičius per metus išaugo 10,8 mln., arba 3 proc.

 

2020 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje .com ir .net aukščiausio lygio domenų vardų iš viso užregistruota 163,7 mln., kas yra 1,7 mln. arba 1 proc. daugiau nei antrajame metų ketvirtyje. Per metus domenų vardų su tokiais plėtiniais skaičius išaugo net 6,3 mln. arba 4 proc. Jeigu ir jūs svarstote galimybę įsigyti domeną, itin greitai ir lengvai tai galite padaryti čia.

 

Metų pradžioje vyravusios tendencijos

 

Remiantis 2020 m. pradžioje skelbtais duomenimis, pirmą vietą populiariausių aukščiausio lygio domenų sąraše tuo metu užėmė .com. Domenų vardų su tokiu plėtiniu skaičius sudarė 49,3 proc. visų užregistruotų domenų. Antroje vietoje buvo .ru (5,6 proc.), trečioje – .org (4,8 proc.), o ketvirtoje – .net (3,5 proc.). Taigi, kaip ir metų pradžioje, taip ir dabar pasauliniu mastu pirmaujantis domenų vardų plėtinys yra .com.

 

Brangiausi pasaulyje domenai

 

Manoma, kad brangiausias kada nors parduotas domenas yra cars.com. Jį už 872 mln. JAV dolerių įsigijo amerikiečių masinės žiniasklaidos holdingo bendrovė „Gannett Co., Inc.“. Visi trijų simbolių .com domenai buvo išpirkti maždaug 2001 m. Taigi, jeigu prieš maždaug du dešimtmečius nespėjote užregistruoti tokio domeno vardo ir dabar nesate pasiruošę už jį sumokėti daugiau nei 20 tūkst. JAV dolerių, šiuo metu tai padaryti tiesiog neįmanoma.

 

Į brangiausiųjų sąrašą taip pat patenka domenai carInsurance.com, insurance.com ir vacationrentals.com. Brangiausiu 2019 m. už grynuosius parduotu domenu laikomas voice.com. Jo kaina siekė 30 mln. JAV dolerių.

 

Augantis naujų domenų skaičius tik parodo milžinišku greičiu didėjantį internetinio verslo populiarumą. Jeigu planuojate perkelti savo veiklą į elektroninę erdvę, nieko nelaukite ir užregistruokite domeną, nes vėliau tai gali padaryti kažkas kitas. Pasirinkite patikimus partnerius, sukaupusius ilgametę patirtį domenų registravimo srityje, ir iš anksto pasirūpinkite savo projekto sėkme.                                                                                                                                         Loreta Varaniūtė
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.