Naujienos

Nuo ko pradėti namo statybas, kad jos būtų greitos ir efektingos?

2021-09-29
Nuo ko pradėti namo statybas, kad jos būtų greitos ir efektingos?

Paprastai prieš pradėdami statyti namą, jūs gerai suprantate, kaip namas atrodo, tačiau nežinote, nuo ko pradėti. Karkasinių namų statybos ekspertas, akcentuoja pagrindinius namo statybos proceso punktus, kurie padės visiems, kurie planuoja statyti individualius namus, dėl to juos šiandien ir aptarkime, kad būtų lengviau suprasti, ko reikia, kuomet norisi pačiam pradėti statyti namą. Žinoma, namui tikrai reikalingos statybinės medžiagos internetu, tačiau tai tik maža dalis visko, ko prireiks statybų metu. Prieš pačias statybas dar laukia daug planų ir užduočių, kurias turėsite atlikti, tačiau statybų metu tikrai pravers tvirtinimo detalės.

Biudžetas - pagrindinis lygmuo, kurį reikia apsvarstyti ir turėti, galvojantiems apie namo statybą

Jei turite santaupų ir neplanuojate imti paskolos, statyba yra labai supaprastinta, o apskaičiuota statybos kaina yra lengvai apskaičiuojama: sklypo kaina plius namo kaina apie 850 eurų už kvadratinį metrą, apskaičiuota pagal viso namo ploto (namo kaina yra nuo 80 kvadratinių metrų iki 120 kvadratinių metrų). Didelio namo kaina taip pat gali prasidėti nuo 700 eurų už kvadratinį metrą. Jei planuojate statyti namą padedant bankui, rekomenduojame įsigyti žemę savo lėšomis, o tai labai palengvins namo statybą. Kalbėdami apie namo kainą, kalbame apie aukštos A energetinės klasės karkasinius namus arba B klasės mūrinius namus. Ši kaina skaičiuojama nuo projekto iki rakto. Į kainą įeina: projektas, statybos leidimai, lauko komunikacijos, vidaus apdaila. Neįeina: baldai, buitiniai prietaisai ir lauko gerbūvio darbai. Statyba skaičiuojama naudojant vidutinės klasės apdailos medžiagas.Žinodami, kiek preliminariai kainuos namas, galite priimti sprendimą - statytis namą ar ne. Jei nusprendėte statytis, tai pagal planuojamą išleisti pinigų sumą reikia nustatyti namo dydį. Kai jau žinomas namo dydis - laikas kurti būsto projektą.

Nepamirškime, kad be namo projekto negalime pradėti statybų

Būsto projektai yra tarsi žemėlapiai kelionėse. Jei paveikslas neteisingas, kelionė bus sunki, ilga ir brangi. Neįsivaizduokite, kad architektas jums pasakys, kokio dydžio namo jums reikia. Paprastai architektas taip pat yra menininkas, o tai leidžia jam sukurti nuostabius projektus, tačiau problema yra ta, kad meno kaina yra didelė. Todėl pirmajame projekto rengimo etape, kai jau turite namo eskizą, pradėkite rinktis statybos rangovą.

Turėdami namo eskizą su matmenimis, galite sužinoti namo kainą. Net nesvarbu, kokio tipo namas tai yra. Pasirinkęs rangovą, architektas gali toliau dirbti ir suprasti namo ypatybes. Jei norite statytis nebrangų namą, svarbu žinoti, kad labiausiai namo kainą įtakoja santykis tarp namo elementų plotų ir bendro ploto. Pavyzdžiui, kvadrato formos namo sienų plotas bus mažesnis nei stačiakampio, nors bendras plotas abiejų namų bus toks pats. Pigus projektavimas - tai matematika, derinama su menu.Taip pat reiktų žinoti, kad didesnio namo bendro ploto kaina bus žemesnė nei mažo namo dėl aukščiau išvardintų priežasčių ir dėl to, kad namo statyboje yra daug elementų, kurių kaina nepriklauso nuo namo ploto. Pavyzdžiui, šie elementai: kaminas, valymo įrenginys, gręžinys, židinys ir kt., kainuos tiek pat nepriklausomai nuo bendro namo ploto. Žiūrint vien matematiškai, labiau apsimoka statyti didesnius namus.

Šildymas projekte taip pat turi svarbią savo vietą

Šildymo sistemos pasirinkimas labai paveiks namo statybos kainą, taip pat pragyvenimo išlaidas ateityje, todėl svarbu numatyti namo projektavimo etapą. Tai labai dažna klaida, kai žmonės pradeda statyti namą, bet nežino jame esančios šildymo sistemos. Paprastai didelė katilinė yra nereikalingas dizainas, nereikalingas kaminas, o kaina yra didelė. Rinkdamiesi namo šildymo būdą, nepamirškite, kad kietam kurui reikia didelės katilinės ir kamino, kitiems šildymo būdams to nereikia, todėl galite sutaupyti pinigų pasistatę nedidelį namą.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.