Naujienos

Nešiojamas kompiuteris vyresnio amžiaus naudotojui: patarimai renkantis

2019-10-08
Nešiojamas kompiuteris vyresnio amžiaus naudotojui: patarimai renkantis
XXI amžiuje, kiekvieno amžiaus ir socialinės padėties žmogus gali mėgautis kompiuterio teikiamais privalumais.

Senjorai, taip pat kaip ir paaugliai ar vidutinio amžiaus žmonės turi galimybę įsigyti kompiuterį ir jame skaityti naujienas, naudotis juo kaip komunikacijos įrankiu su artimaisiais bei išoriniu pasauliu, apmokėti sąskaitas, įsigyti keliones ir t.t.

Kompiuteris dabar yra nebe privalumas ar prabanga, o beveik būtinybė. Tačiau vyresnio amžiaus naudotojui rasti tinkamą nešiojamą kompiuterį gali būti ganėtinai sudėtinga. Mes paruošėme straipsnį su patarimais, kurie leis išsirinkti geriausią nešiojamą kompiuterį vyresnio amžiaus žmogui.

Ekrano dydis

Tai svarbus parametras, ypač tada, kada naršote internete. 13 colių skersmens ekranas gali būti kiek mažokas, ypač norint kažką skaityti arba susirašinėti. Be abejo, vaizdą galima pasididinti per nustatymus, tačiau ar turėsite tam laiko bei noro? Galbūt geriau rinktis 15-16 arba net 17 colių skersmens ekrano nešiojamąjį kompiuterį?

Jis bus kiek sunkesnis, tačiau tai turbūt nėra itin svarbu, nes tikėtina, kad vyresnio amžiaus vartotojai vis tiek jį naudos namų erdvėje. Be abejo, didesnis ekranas padidins ir kompiuterio kainą, tad verta pasvarstyti ir apie kažkokį kompromisą (pvz. 15,6 colio ekranas).

Klaviatūra

Klaviatūra turi būti aiški ir patogi teksto suvedinėjimui. Svarbiausia, kad mygtukai maloniai reaguotų į prisilietimą (naudotojas jaustų, kada jį paspaudė) ir ikonėlės ant klavišų būtų pakankamo dydžio. Labai gerai būtų ir tai, kad žmogus galėtų klaviatūrą išbandyti realioje fizinėje parduotuvėje. Taip pavyktų įvertinti viską ne tik vizualiai, tačiau ir realiai.

Kitu atveju – nešiojamo kompiuterio pirkimas internetu.

Biudžetas

Nešiojamo kompiuterio pasirinkimas dažnai atsiremia ir į finansines pirkėjo galimybes. Pagal tai, koks yra jūsų biudžetas, turėtų spręstis įrangos pasirinkimas. Paprastai vyresnio amžiaus žmonės nesidomi kompiuteriniais žaidimais arba nemontuoja vaizdo klipų, todėl jiems pakanka ir paprastesnio modelio. Toks nešiojamas kompiuteris labai smarkiai piniginės „nenuskausmins“, tačiau turėtų kainuoti iki 500 eurų.

HP, Dell, Asus, Lenovo – populiariausi gamintojai. Apple bus šiek tiek brangokas sprendimas. Nevertėtų nuvertinti ir naujųjų gamintojų – Xiaomi, Huawei bei kitų.

Paprastumas naudoti

Vyresnio amžiaus naudotojams tikriausiai nereikės įspūdingo RGB klaviatūros apšvietimo, procesoriaus overclockinimo galimybių, žaidimų rėžimo arba kitų akcentų. Svarbiausia, kad kompiuterį būtų paprasta naudoti, jis nekeltų didelio vargo. Tam reikėtų vengti žaidimų kompiuterių bei itin specializuotų modelių. Paprasta naudoti bus ir to paties gamintojo nešiojamą kompiuterį. „To paties“ reiškia gamintoją, kurio produktą vyresnis asmuo galbūt turėjo anksčiau.

Galbūt tinka ir planšetė?

Tai vienas klausimas, kurį irgi vertėtų apsvarstyti. Nors nešiojamas kompiuteris gali vilioti savo universalumu, modernios planšetės mažai kuo nusileidžia paprastiems nešiojamiems kompiuteriams. Beje, dauguma planšečių parduodamos ir su prijungiamomis klaviatūromis, tad jas galima paversti savotišku nešiojamu kompiuteriu. Privalumas bus tik tas, kad planšetę bus galima naudoti ir kaip planšetę su liečiamu ekranu.

Kol nešiojamas kompiuteris kainuoja apie 5-6 šimtus eurų, planšetės kaina bus mažesnė.

Nepamirškite ir spausdintuvo

Beveik kiekvienam senjorui(-ei) spausdintuvas yra labai reikalingas. Sąskaitas, bilietus ar laiškus smagu atsispausdinti bei įsisegti į aplankalą ar bukletą. Dėl to būtų gerai, kad nešiojamas kompiuteris į namus atkeliautų kartu su spausdintuvu.

Verslosavaite.lt

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.