Ketvirtadienis, balandžio 25 d.

Naujienos

Minimalistinis miegamasis ir TOP-4 jo detalės

2021-05-07
Minimalistinis miegamasis ir TOP-4 jo detalės

Išskirtine ramybe alsuojantis minimalistinis braižas įkvepia ne vieną, kuriantį miegamojo zoną. Ekspertai pastebi, kad toks interjeras įgauna vis naujų, unikalių atspalvių, kurie priklauso nuo paties namų savininko pasaulėžiūros, skonio. Vis dėlto, yra tam tikri universalūs elementai, kurie neatskiriami nuo minimalizmo principais paremtos poilsio oazės. Kokie šie?

 

1. Miego karalystė

 

Pagrindinis objektas, patraukiantis akį kone kiekviename minimalistiniu stiliumi įrengtame miegamajame lova. Kadangi patalpa neapkrauta papildomais daiktais, šis baldas įgauna ne tik praktinę, bet ir svarbią stiliaus kūrimo paskirtį. Dažniausiai gaminys būna iš natūralaus medžio ar jo plokštės, itin žemo aukščio. Beje, kartais erdvus, storesnis čiužinys yra padedamas ant statybinių palečių ar tiesiog – žemės.

 

2. Sumanus akcentas

 

Esminė šios interjero linijos idėja tik tiek daiktų, kiek reikia, o idealu, jei šių yra kuo mažiau. Dėl tokio principo kiek sunkiau pasirinkti kambario akcentus ir jiems keliami kur kas aukštesni reikalavimai. Kambario unikalumą pabrėžiantis objektas turi būti tiek įdomus, tiek turėti aiškią paskirtį. Neretai čia sutinkamos žemos, natūralia tekstūra bei išskirtiniu dizainu žavinčios komodos. Toks baldas itin praverčia dėl galimybės sandėliuoti drabužius, aksesuarus.

 

3. Paslėpti daiktai

 

Kalbant apie net menkiausio triukšmopašalinimą, minimalistiniame miegamajame būtina patogi talpa objektų sandėliavimui. Siekiama, kad erdvė nebūtų perkrauta spintelėmis, krepšiais, todėl čia populiarus erdvių spintų, nematomų” drabužinių įrengimas. Aktualių daiktų laikymo funkcijų ieškoma ir pagrindiniuose balduose bei akcentuose, pavyzdžiui, minėtoje lovoje ar komodoje.

 

4. Šviesos šaltiniai

 

Galiausiai, paieškos laukelyje suformavus aptariamos poilsio oazės pavyzdžių užklausą, aiškiai matomas bendras bruožas – šviesa. Kalbama ne tik apie neutralias, žemės tonų spalvas, bet ir natūralios šviesos gausą. Todėl, jei planuojate tokio tipo zoną, idealus variantas dideli langai ir kuo mažiau šviesą blokuojančių objektų. Beje, langų danga čia taip pat svarbi. Dizaineriai pataria nesirinkti pilnai temdančių užuolaidų, priešingai, dairytis lengvai krintančio audinio.

 

Nors ši linija dažniausiai derinama su organišku, natūralistiniu, skandinavišku, moderniu interjeru, galite drąsiai kurti eklektišką ar klasikos prieskoniuišsiskiriantį minimalizmą. Svarbiausiai, mintyse sau vis priminti pagrindinę idėją – mažiau yra daugiau!


Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.