Naujienos

MAGNIO CHLORIDO PANAUDOJIMAS

2022-01-12
MAGNIO CHLORIDO PANAUDOJIMAS

Žiemą pasnigus ant kelių ir šaligatvių, kad nebūtų slidu, pilamos įvairiausios druskos su priedais ar be jų. Populiariausias būna kalcio chloridas, kuris yra mažiau pavojingesnis gamtai, automobiliams ir avalynei už įprastinę druską – natrio chloridą. O magnio chloridas – tai šauni alternatyva šioms abiem anksčiau paminėtoms druskoms, nes ši priemonė yra mažiausiai agresyvi korozijos atžvilgiu.

Kaip efektyviau naudoti magnio chloridą, sningant bei formuojantis plikledžiui?

Jau pačioje plikledžio formavimosi pradžioje būtina paberti nors nedidelį magnio chlorido kiekį ant dangų, kad ant jų užkritęs sniegas nespėtų prisispausti prie kelio ar šaligatvio paviršiaus ir dėl šios priežasties paskui negalėtų susidaryti ledas. Aišku, jei vis dėlto pirmiau suspėjo pasnigti, po to reikėtų kuo skubiau ir kuo švariau nuvalyti sniegą nuo dangų paviršiaus, nes tik tada neliktų sąlygų susidaryti ledui.

Jeigu lauke oro temperatūra yra nukritusi žemiau penkiolikos laipsnių šalčio, tada bendrame mišinyje reikėtų panaudoti ne tik magnio chloridą, bet ir kalcio chloridą, kartu pridedant ir smėlio. O šiaip magnio chloridas veikia net dideliame, 35 laipsnių šaltyje.

Magnio chlorido naudojimo būdai žiemą prižiūrint kelius

Prižiūrint žiemą kelius, magnio chloridas užtikrintai užkerta ledui galimybę užsikloti ant pačių įvairiausių dangų, todėl sniego valytuvams būna sudarytos sąlygos kuo švariau nuvalyti kelius. Kovojant su apledėjimu magnio chlorido panaudojimas gali vykti trimis būdais.

Pirmasis būdas – kelininkai šią druską papila ant kelių dar prieš prognozuojamą gausų snigimą, nes tada sniegas nelimpa ir praranda galimybę suledėti. Antras būdas – skysta magnio chlorido druskos konsistencija purškiama tiesiai ant kelio, kad ši priliptų prie jo ir neleistų susidaryti ledui. Trečias variantas būna toks – magnio chloridas sumaišomas su kalcio chloridu ir šis mišinys paskleidžiamas ant asfaltuotų kelių. Tačiau verta nepamiršti ir to, kad kalcio chloridas dvigubai greičiau už magnio chloridą suardo betonines dangas.

Kaip skelbia statistika, magnio chloridas keliams barstyti yra naudojamas Šveicarijoje ir Vokietijoje, nes ši medžiaga ne tik apsaugo kelius nuo apledėjimo, bet ir puikiai kontroliuoja jų dulkėtumą. Skandinavijoje žiemą keliams barstyti būna naudojama smulki skaldelė, tačiau ji greitai sudyla, padidindama oro užterštumą kietosiomis dalelėmis, todėl sukelia žalą gamtai.

Kur dar gali pasitarnauti magnio chloridas?

Magnio chlorido druska labai puikiai sugeria iš oro drėgmę, todėl ja nepatariama kelio dangų ir šaligatvių bei sodo takų prieš plikšalą, nes tada padidės sausos dangos slidumas. Jei žiemą ši druska naudojama biotualetams aptarnauti, tai vasarą ši medžiaga tinka žvyrkelių dulkėtumui mažinti. Magnio chloridą reikia laikyti uždaroje ir sausoje pakuotėje, o sandėliavimo vieta turi būti vėsi ir gerai vėdinama.

Kur dar būna naudojamas magnio chloridas?

Pirmiausia reikia žinoti, jog dirbant su magnio chloridu reikia naudoti asmenines apsaugos priemones – guminius batus, pirštines, impregnuotus specialius drabužius, nepakenktų ir veido apsaugos priemonės. O ši cheminė medžiaga praverčia darbuojantis sode, kai prireikia kompensuoti magnio trūkumą augaluose, nes ji kuo puikiausiai atstoja kitą augalams reikiamą produktą – magnio sulfatą. Tik magnio chlorido dozė turi būti mažesnė (dvidešimt gramų litre vandens) už anksčiau naudotą magnio sulfato dozę.

Magnio chloridas yra naudojamas ir vandens telkinių, baseinų arba akvariumų vandens skaidrinimui. Jis smulkios dispersijos daleles sulipdo į purius dribsnius, taip pašalindamas vandens drumstumą. Taip pat jį galima naudoti akvariumuose, pritaikant jūrinių vandens augalų auginimui. Magnio chloridas pasitarnauja, kaip viena iš pigiausiai kainuojančių medžiagų. Svarbu neviršyti specialistų nustatytų normų.

 
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.