Naujienos

LIETUVOS MUZIEJŲ KELIAS KVIEČIA PAS GARSIAUSIUS AUKŠTAITIJOS VARDUVININKUS

2019-06-07
LIETUVOS MUZIEJŲ KELIAS KVIEČIA PAS GARSIAUSIUS AUKŠTAITIJOS VARDUVININKUS

2019 m. gegužės 17 d.  Nobelio premijos laureato Czesławo Miłoszo kultūros centre Šeteniuose (Kėdainių r.) startavęs  nacionalinio kultūros paveldo aktualinimo, kultūros ir meno sklaidos projektas Lietuvos muziejų kelias „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“  įpusėjo kelionę po Aukštaitiją.

Panašu, kad užplūdus vasaros karščiams ir vis dažniau bėgant iš miesto artyn gamtos, Lietuvos muziejų kelio programa, skirta vandenų kultūrinei atminčiai,  taps ne tik istorijos pažinimo,  grįžimo prie gamtos ir žmogaus vienovės šaltiniu, bet ir tikra atgaiva kūnui ir sielai. 

 Tikrasis vasaros zenitas - laikas tarp didžiausių jos švenčių Antaninių ir Joninių. Aukštaitijos muziejuose šis laikas bus dosnus įdomybėmis.  Žymiausių Aukštaitijos varduvininkų Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus birželio 13 d. kviečia į „Antanines prie Šventosios“, o šio muziejaus Jono Biliūno sodyba birželio 23 d. į  „Jonines su vandens ritualais“.  O tarp vardinių – užsukite į Molėtų krašto muziejaus padalinio  Ežerų žvejybos muziejaus „Ežerų šventę“ paragauti žuvienės ir rūkytų seliavų.

Atostogų maršrutus papildykite  Aukštaitijos muziejų renginiais, parodomis, spektakliais, poezijos skaitymais.

Šių metų „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“ renginiuose Aukštaitijoje siekiama įvardyti ir aktualizuoti upių, upelių, ežerų, tvenkinių kultūrinę atmintį. Visi birželio 13 – 23 d. projekto  Lietuvos muziejų kelias „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“   renginiai Aukštaitijoje nemokami.
                                                     Atimiausi renginiai:

Birželio 13 d. (KETVIRTADIENIS)

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus

A. Vienuolio g. 2, Anykščiai, tel. 8 612 81067

 

16.00 Antaninės prie Šventosios

Tradicinis renginys, pagerbiant varduvininkus anykštėnus Antaną Baranauską ir Antaną Žukauską-Vienuolį bei bendruomenės sambūris Šventosios pakrantėje. Programoje: tradicinių Antaninių instrumentų kūrybos ir muzikavimo dirbtuvės šeimoms, varduvininkų pagerbimo ceremonija, šieno skulptūrų pristatymas, etnokultūros ir poezijos programa Rašytojų kalnelyje.

Renginys nemokamas.

 

Birželio 22 d. (ŠEŠTADIENIS)

Pasvalio krašto muziejaus Eugenijaus ir Leonardo Matuzevičių memorialinis muziejus

Žalgirio g. 42, Krinčinas, Pasvalio r., (8 451) 34 096

 

12.00 Poezijos šventė „Krinčino verdenės“

Nacionalinis, kultūrinis-poezijos renginys vyksta šalia Iešmens upelio Krinčino miestelyje, kurio pavadinimo kilmės versija siejama su versme, šaltiniu. 25-ąjį kartą organizuojamame renginyje dalyvaus kaimyninių rajonų, Pasvalio „Užuoveja“ literatų klubai. Tema – „Vietovardžiai“. Bus skaitomi kraštiečių Matuzevičių, M. Karčiausko, Pauliaus Drevinio ir kitų poetų eilėraščiai.

Renginys nemokamas.

 

Birželio 23 d. (SEKMADIENIS)

Molėtų krašto muziejaus padalinys Ežerų žvejybos muziejus

Muziejaus g. 7, Mindūnai, Molėtų r.,  8 698 33018

 

12.00 Ežerų šventė

Ežerų šventę simboliškai atidarys renginio vedėjas – mitologinis ežerų personažas Ežerinis (Algirdas Breidokas). Su palinkėjimais, dainomis, patarlėmis, mįslėmis ir anekdotais apie ežerus ir žvejybą lankytojai galės ragauti šventinę žuvienę, domėtis amatininkų gaminiais, pamėginti lipdyti iš molio, dalyvauti unikaliose varžytuvėse. Veiks abi Ežerų žvejybos muziejaus rūkyklos, kuriose bus rūkomos seliavos.

Renginys nemokamas.

 

Birželio 23 d. (SEKMADIENIS)

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus Jono Biliūno sodyba

K. Trajecko g. 5, Niūronių k., Anykščių r., tel. 8 612 81067

 

19.00 Joninės su vandens ritualais

Programoje: SOLO teatro spektaklis „Jis ir ji“ pagal rašytojo Jono Biliūno ir jo žmonos Julijos Janulaitytės-Biliūnienės laiškus ir kūrybą, etnokultūrinės Joninių apeigos su vandens ritualais.

Renginys nemokamas.

 

Projekto rengėjas – Lietuvos muziejų asociacija ir 60 muziejų visoje Lietuvoje.
Projekto partneriai – Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija ir Vaizdo upė
Projektą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba.
Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Išsami Lietuvos muziejų kelio programa – www.muziejukelias.lt

Informaciją teikia Aukštaitijos regiono koordinatorė Jolita Kirkilaitė tel. (8 41) 43 36 80, el. p.

muziejukelias@gmail.com

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.