Naujienos

LIETUVOS MUZIEJŲ KELIAS KVIEČIA Į LIETUVOS VENECIJĄ

2019-08-21
LIETUVOS MUZIEJŲ KELIAS KVIEČIA Į LIETUVOS VENECIJĄ

2019 m. gegužės 17 d.  Nobelio premijos laureato Czesławo Miłoszo kultūros centre Šeteniuose (Kėdainių r.) startavęs  nacionalinio kultūros paveldo aktualinimo, kultūros ir meno sklaidos projektas Lietuvos muziejų kelias „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“ toliau vingiuoja Sūduvoje.


Lietuvos muziejų kelio projektas „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“
jau antrą savaitę vingiuoja Sūduvos krašte.  Suvalkiečiai ne tik plačiai atvėrė muziejų ir galerijų duris, bet ir kviečia aktyviai praleisti paskutiniąsias vasaros savaites. Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus, Prienų krašto, Marijampolės kraštotyros ir Zanavykų muziejai, Marijampolės kolegija artimiausią savaitę vykdys aktyvaus pažinimo renginius. Prienų krašto muziejus išlikusiose 1785 m. statytose popieriaus dirbtuvėse mokys senoviniu būdu pasigaminti popierių (edukacinė-pažintinė programa „Popieriaus dirbtuvės“), tyrinėti senuosius vietovardžius, aplankant Bartninkų, Gražiškių ir Vištyčio gamtos ir istorijos objektus kvies Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus (ekskursija „Vietų vardais į mus kalba žemė ir laikas“), Marijampolės muziejininkai kartu su  kolegijos Kultūrinės ir edukacinės veiklos klasteriu „Kvietiškio dvaro aplinkos pritaikymas rekreaciniams bendruomenės poreikiams“ siūlys

 Šešupę  apžiūrėti tiek nuo kranto (žygis pėsčiomis „Šešupės pakrantėmis“), tiek ir iš upės vagos (baidarių žygis Šešupe „Ką pasakoja Šešupės vingiai").
Artimiausią savaitę lankytojų lauks  ir viena labiausiai turistų Sūduvoje lankoma, Lietuvos Venecija tituluojama, Plokščiuose tekantis upelis - Vaiguva (
teatralizuota kelionė į Plokščius „Ką mena upių ir upelių vingiai“, Zanavykų krašto muziejus). Kelis šimtus metrų šis upelis teka natūralaus grunto gatve, kuri keleto Plokščių sodybų šeimininkams yra vienintelis kelias į namus.  Anksčiau atvažiavę turistai mėgdavo pavažiuoti šia upe-gatve, todėl eismas ja buvo uždraustas ir greta įrengtas trinkelėmis išklotas takas, kad visi norintys galėtų pasivaikščioti ir pasigėrėti unikalia vieta. Aplankę Plokščius, taip pat galės susipažinti su neseniai lankytojams pristatyta menininko Vytauto Tamoliūno „Vaiguvos lauko galerija“, o kelionę užbaigti prie Nemuno, kur lauks iškyla ir sriuba ant laužo.

Siunčiame Jums renginių Sūduvoje (Suvalkijoje) antrosios savaitės tvarkaraštį.  Visi renginiai yra nemokami.

Atimiausi renginiai:

Rugpjūčio 22 d. (ketvirtadienis)

Prienų krašto muziejus, F. Martišiaus g. 13, Prienai, tel. (8 682) 59394

13.00  Edukacinė- pažintinė programa „Popieriaus dirbtuvės“. Prienuose nuo seno buvo gaminamas popierius. Prienų „Popiernia“, tai  XVIII-XIX a. Prienų popieriaus dirbtuvės, kadaise gaminusi aukštos kokybės baltą ir spalvotą popierių, vyniojamą popierių, kartoną. Popieriaus dirbtuvių pastatas, įkurtas 1785 m., išliko iki šių dienų. Priešais jį – Popiernios tvenkinys. Pro Popiernios pastatą prateka Drubengio upelis.

Šios dirbtuvės pristatys metodą, leidžiantį pasigaminti popierių. Įgavę istorinių žinių, lankytojai specialiomis sėmimo formomis semdami skystą popieriaus masę, formuos popieriaus lakštus, džiovins ir lygins juos, kol išgaus senojo popieriaus pavyzdžius.

      Edukacinė programa nemokama. Būtina išankstinė registracija tel.: (8 656) 37554; el. p.:  prienumiejus@gmail.com

 

 

Rugpjūčio 23 d. (penktadienis)

Zanavykų muziejus, Beržų g. 3, Tubelių k. Lukšių sen., tel. (8 345) 45635

12.00  Teatralizuota kelionė į Plokščius „Ką mena upių ir upelių vingiai“.

Renginio programa:

12.00 val.  renginio dalyviai išvyksta nuo Šakių raj. savivaldybės (Bažnyčios g. 4, Šakiai) į Plokščius.  Prie Plokščių daugiafunkcinio centro įvyks dalyvių pasveikinimas bei Muziejų kelio programos pristatymas. 13.00 val. Šventaduobėje  klausysime istorijų ir sakmių apie netoliese trykštantį šventą šaltinį.  14.00 val. keliausime Vaiguvos upe-keliu, kuria  vietos  gyventojai pasiekia savo namus. Taip pat susipažinsime su neseniai lankytojams pristatyta menininko Vytauto Tamoliūno „Vaiguvos lauko galerija“. Savo kelionę užbaigsime prie Nemuno, kur laukia iškyla ir sriuba ant laužo.

Muziejaus direktorė Rima Vasaitienė dėkoja, kad bendrai Muziejų kelio veiklai apsijungė ne tik muziejininkai, bet ir mokytojai, moksleiviai, jaunimo bei valdžios atstovai. Žada įvairiapusiškai įdomų renginį ir maloniai kviečia dalyvauti.

            Renginys nemokamas. Registracija dėl pavežėjimo: el. p. edukacija@zanavykumuziejus.lt  tel.: ( 8 650) 85035

 

 

Rugpjūčio 24 d. (šeštadienis)

Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus

Dvaro g. 6, Paežerių k., Šeimenos seniūnija, Vilkaviškio raj., tel. (8 342) 46375; (8-342) 46268

10. 00 Ekskursija „Vietų vardais į mus kalba žemė ir laikas“. Kas yra vietovardžiai? Tai Lietuvos gyvenviečių, kaimų, geografinių objektų – kalnų, kalvelių, miškų, gojelių, ežerų ir upelių pavadinimai. Tai atminties ir kalbos lobynas, o kartu – mūsų protėvių kūrybingumo išraiška. Dėl to jie yra svarbus etnoso, kalbos paveldo elementas, dažnai išliekantis dar ilgai po to, kai išnyksta kalba ir etnosas. Pagal vietovardžius galima atsekti vietos istorinę raidą, etninę sudėtį, geografinę padėtį.

Ekskursijos metu aplankysime Bartninkų, Gražiškių ir Vištyčio gamtos ir istorijos objektus.

Renginys nemokamas. Būtina išansktinė registracija tel.:  (8-342) 46375; (8-342) 46268.

 

Rugpjūčio 24 d. (šeštadienis)

Marijampolės kraštotyros muziejus, Vytauto g. 29, Marijampolė, tel. (8 343) 54575

9.30 Aktyvus laisvalaikis: „Ką pasakoja Šešupės Vingiai“. Žygis pėsčiomis „Šešupės pakrantėmis“. Marijampolės kraštotyros muziejus pakvies pirmąją dienos pusę aktyviai praleisti kartu žygyje pėsčiomis „Šešupės pakrantėmis“ maršrutu Poezijos parkas – Meškučių piliakalnis.

Susitinkame Poezijos parke prie paminklo Vytautui Kernagiui atminti.

Renginys nemokamas. Būtina išankstinė registracija tel.  8 69013877 arba el. p. markrmuziejus@gmail.com

 

           

Rugpjūčio 24 d. (šeštadienis)

Marijampolės kolegijos Kultūrinės ir edukacinės veiklos klasteris „Kvietiškio dvaro aplinkos pritaikymas rekreaciniams bendruomenės poreikiams“

P. Armino g. 92-4, Marijampolė, tel. (8 656) 19882

11.00 Aktyvus laisvalaikis „Ką pasakoja Šešupės vingiai". Baidarių žygis Šešupe. Prie akcijos  „Aktyvus laisvalaikis“ Marijampolėje prisijungė  Marijampolės kolegijos Kultūrinės ir edukacinės veiklos klasteris, kuris pasiūlys baidarių žygį Šešupe. Pasiekus finišą, baidarių žygio dalyvius pasitiks Kvietiškio dvaro šeimininkai, kurie ekskursijos metu papasakos dvaro istoriją. Norintieji galės aplankyti 1850 m. statytame dvaro sandėlyje įrengtas ekspozicijas.

Būtina išankstinė registracija tel. el. p.: vidamickus@yahoo.com

 

Projekto rengėjas – Lietuvos muziejų asociacija ir 60 muziejų visoje Lietuvoje.
Projekto partneriai – Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija ir Vaizdo upė
Projektą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba.
Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Išsami Lietuvos muziejų kelio programa – www.muziejukelias.lt
Informaciją teikia Sūduvos (Suvalkijos) regiono koordinatorius Tomas Kukauskas
 tel. 8 646 70829
, el. p.
muziejukelias@gmail.com       

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.