Naujienos

Langų tipai: aptarkime juos pagal jų funkcionalumą

2024-06-05
Langų tipai: aptarkime juos pagal jų funkcionalumą

Tinkamai parinkti langai papildo būsto dizainą ir formuoja savitą, namams būdingą stilių. Jie suteikia saugumo, privatumo, leidžia stebėti aplinką ir mėgautis namus supančiais vaizdais. Šiandieninėje rinkoje gausu skirtingiems poreikiams pritaikytų langų, todėl prieš renkantis, derėtų susipažinti su pagrindiniais jų tipais, funkcijomis ir panaudojimo būdais.

Pagrindiniai langų tipai ir jų savybės

 

Varstomi-atverčiami langai

 

Į vidų varstomi-atverčiami langai – tai universalus, įvairiems pastatams tinkantis sprendimas. Galima rinktis vienos, dviejų, trijų ar net keturių varčių varstomus-atverčiamus langus. Jie gali būti varstomi į šoną ar atverčiami į vidų, suteikiant galimybę vėdinti patalpas. Tokie langai idealiai tinka daugiaaukščiams pastatams arba ten, kur nėra galimybės prižiūrėti langų iš išorės.

 

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į mikroventiliacijos režimą: rankenėlę pasukus 45 laipsnių kampu, varčia šiek tiek atsilaisvina nuo rėmo ir leidžia minimaliai cirkuliuoti orui. Varstomi-atverčiami langai yra optimalus pasirinkimas, siekiant šviesos, vėdinimo ir lengvos priežiūros balanso.

 

Varstomi-atverčiami / kombinuoti langai

 

Šiam langų tipui būdingos su fiksuoto rėmo vitrinomis sujungtos varčios. Į vidų varstomi-atverčiami / kombinuoti langai puikiai tinka pirmam namo aukštui, balkonui, didelių gabaritų angoms. Varstoma varčia suteikia galimybę nuvalyti langą iš lauko pusės, o didesnis stiklo plotas leidžia pasiekti aukštesnį energinį efektyvumą.

 

Šių langų varčia taip pat atsidaro į šoną, ją galima atversti arba palikti mikroventiliacijai. Varstomi-atverčiami / kombinuoti PVC langai gali būti jungiami su fiksuotomis vitrinomis ir turėti skirtingą varčių kiekį.

 

Atverčiami / kombinuoti langai

 

Tokio tipo langai turi tik vieną varstymo funkciją – varčios atvertimą į vidų. Jie labiausiai tinka erdvėse, kur reikalingas tik vėdinimas. Renkantis tokius langus jungtus su fiksuotomis vitrinomis, svarbu užtikrinti lengvą priėjimą juos nuvalyti iš lauko pusės.

 

Atverčiami / kombinuoti langai labiausiai pasiteisina koridoriuose, garažuose, sandėliukuose, priešpirčiuose ir kitose panašiose patalpose. Šie langai gali būti derinami su fiksuoto rėmo vitrinomis ir sukurti optimalų vėdinimo bei šviesos patekimo į patalpas derinį.

 

Vitrininiai langai

 

Didelių plotų, stačiakampių formų vitrininiai langai efektyviausiai pritaikomi pirmuose namų aukštuose. Jie idealiai tinka svetainės ar miegamojo patalpose, kuomet norisi erdvės pojūčio ir plataus vaizdo į lauką.

 

Tai – atvėrimo funkcijos neturintys langai, todėl šiuo atveju būtinas priėjimas nuvalyti juos iš lauko. O negalint to padaryti arba norint sutaupyti laiko, rekomenduotina rinktis specialius stiklus su savaiminio nusiplovimo danga „Bioclean“. Ja padengti langai nusivalys savaime, veikiant saulei ir lietui.

 

Fiksuoto rėmo vitrininiai langai praleidžia maksimalų kiekį šviesos ir gali atitikti aukščiausius šilumos laidumo ir sandarumo parametrus – pasirinkus atitinkamą profilių sistemą ir trijų stiklų paketą su šiltu rėmeliu, panoraminiai vitrininiai langai leidžia pasiekti aukščiausią energinio efektyvumo klasę A++.

 

Taigi rinkdamiesi langų tipą, atsižvelkite į vietą, kurioje jie bus montuojami, išvalymo galimybes ir estetinį dizainą. Konsultuokitės su profesionalais, kad rastumėte optimalų sprendimą savo namams.

 

MYNEST by Aradas komanda pasiruošusi padėti išsirinkti tinkamiausius langus pagal individualius poreikius, užtikrinant aukštą kokybę ir funkcionalumą.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.