Naujienos

Kokia yra automobilio pavarų dėžės paskirtis?

2024-04-24
Kokia yra automobilio pavarų dėžės paskirtis?

Turbūt ne kartą esate girdėję apie pavarų dėžes, tačiau nemažai vairuotojų nežino, kaip jos iš tiesų veikia ir kam jos reikalingos. Pavarų dėžės turi beveik visos transporto priemonės – pradedant motociklais ir baigiant automobiliais, traktoriais bei sunkvežimiais. Neretai tai yra pati sudėtingiausia ir brangiausia automobilio dalis, tad kokia gi yra jos paskirtis?

Kas yra pavarų dėžė ir kaip ji veikia?

Automobilio pavarų dėžė yra esminis komponentas, perduodantis galią iš variklio į ratus, taip leidžiantis automobiliui judėti pirmyn arba atgal. Jį sudaro įvairios pavaros ir mechanizmai, kurie valdo galios ir sukimo momento paskirstymą nuo variklio iki ratų.

Įprastoje mechaninėje pavarų dėžėje vairuotojas rankiniu būdu keičia pavaras, naudodamas pavarų svirtį ir sankabos pedalą. Pavarų perjungimo metu sankaba laikinai atjungia variklį nuo pavarų dėžės, todėl pavaros gali būti perjungiamos sklandžiai. Automatinėje pavarų dėžėje naudojama hidraulinė arba elektroninė sistema, kuri automatiškai valdo pavarų perjungimus pagal transporto priemonės greitį, apkrovą ir vairuotojo įpročius.

Abiejų tipų pavarų dėžės viduje turi krumpliaračius, kurie padeda pasiekti skirtingas greičio santykį, todėl transporto priemonė veikia optimaliai įvairiomis eismo sąlygomis.

Taigi, pavarų dėžė atlieka labai svarbų vaidmenį paverčiant variklio galią automobilio judėjimu.

Kokie yra dažniausi pavarų dėžių gedimai?

Pavarų dėžių remontas dažnai yra labai brangus, tačiau remonto kaina ir sudėtingumas labai priklauso nuo gedimo. Štai keletas dažniau sutinkamų pavarų dėžės gedimų.

Pavarų dėžių remontas dažnai yra labai brangus, tačiau remonto kaina ir sudėtingumas labai priklauso nuo gedimo. Štai keletas dažniau sutinkamų pavarų dėžės gedimų.

  1. Pavarų dėžės skysčio nuotėkis. Jis gali atsirasti dėl pažeistų riebokšlių, tarpiklių arba įvairių dėžės komponentų, todėl gali sumažėti skysčio ir sugesti pavarų dėžė.
  2. Slystančios pavaros. Taip nutinka, kai pavarų dėžė netikėtai perjungia pavaras arba praslysta važiuojant (šokinėja variklio sūkiai). Tokio problemos dažnai kyla dėl susidėvėjusių sankabos komponentų, žemo skysčių lygio ar vidinių mechaninių problemų.
  3. Perkaitimas. Pavarų dėžė gali perkaisti dėl nepakankamo skysčio lygio, užteršimo skysčiu arba netinkamų aušinimo sistemų, dėl kurių per anksti susidėvi ir yra sugadinami pavarų dėžės komponentai.
  4. Vėluojantis pavarų perjungimas. Pavarų perjungimo problemos, pvz., vėlavimas, smūgiavimas arba trūkčiojimas, gali kilti dėl sankabos, solenoidų ar vožtuvo korpuso problemų.
  5. Įspėjamoji pavarų dėžės lemputė. Prietaisų skydelyje šviečianti pavarų dėžės įspėjamoji lemputė gali įspėti apie įvairias problemas, įskaitant jutiklių gedimus, elektros problemas arba mechaninius dėžės pažeidimus.

Labai svarbu laiku pastebėti atsiradusias problemas ir jas spręsti. Jeigu žinote, su kokia problema susidūrėte, autodalys internetu gali padėti išsiaiškinti potencialias remonto kainas ir sudėtingumą. Bet kokiu atveju, pirmiausiai reikėtų kreiptis pagalbos į specialistus.

     
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.