Naujienos

Kodėl taip sunku išnaikinti tarakonus?

2022-11-14
Kodėl taip sunku išnaikinti tarakonus?

Dažnai girdimas pokštas ar komentaras, kad tarakonai gali išgyventi net apokalipsę. Nors tai nėra visai tiesa, vienas dalykas iš tiesų neramina: tarakonus sunku nužudyti. Tarakonų naikinimas dažnai užtrunka ir priverčia paprakaituoti. Tad kodėl tuos tarakonus taip sunku sunaikinti?

Kaip tarakonai sugeba išgyventi

Tarakonai gali maksimaliai išnaudoti resursus ir savo galimybes net ir sunkiomis situacijomis. Kaip tai įmanoma? O gi jie evoliuciškai sukurti taip, kad būtų beveik nesunaikinami.

Tarakonai turi egzoskeletus, sudarytus iš sutampančių plokščių, sujungtų ištempta membrana. Ši membrana yra pakankamai lanksti, kad tarakonų energija būtų perkelta į jų kojas, todėl jie gali tilpti į neįtikėtinai mažus įtrūkimus ir įtrūkimus. Jų storas, tankus išorinis sluoksnis gali juos apsaugoti ir prireikus pasislinkti bei persiformuoti.

Be tvirto, bet lankstaus kūno, tarakonai puikiai moka slėptis. Jie gali lengvai pasislėpti daugelyje vietų ir jų neatbaido kintanti temperatūra ar kiti išoriniai veiksniai. Ir nors jie mėgsta užkandžiauti tradiciniais baltymų šaltiniais, jų nuostabus skonio ir kvapo pojūtis padeda jiems rasti maistinių medžiagų iš mažai tikėtinų šaltinių, tokių kaip kartonas ar popierius.

Nors jie yra užsispyrę ir gyvybingi, vis dar yra veiksmingų būdų jais atsikratyti.

Kaip išvengti tarakonų namuose?

Geriausias būdas naikinti tarakonus – apskritai neįsileisti jų į namus. Kad tarakonai nepatektų į jūsų namus, pateikiame keletą paprastų prevencinių priemonių (tai taip pat yra puikūs patarimai, padedantys išvengti ir kitų kenkėjų):

Užsandarinkite savo namus

Geras būdas išvengti tarakonų veiklos yra apsaugoti jūsų namų perimetrą. Tai gali būti sunku padaryti, nes tarakonai gali pro kelių milimetrų plyšį, tačiau gerai paieškojus galima rasti vietas pro kur šie gali patekti į namus.  Jums gali prireikti profesionalų pagalbos, tačiau tai svarbu:

       Plyšių sandarinimas aplink namo išorę.

       Tarpų užsandarinimas po durimis ir langais ir aplink juos, taip pat ten, kur komunalinės linijos patenka į namus.

       Nuotekų linijų ir kanalizacijos angų sutvarkymas bei sandarinimas.

Naudokite tinkamus maisto laikymo būdus

Tarakonai ieško jūsų namų, kad patenkintų savo pagrindinius poreikius, tai yra maistas, vanduo ir pastogė. Pašalinkite juos ir turite daugiau galimybių užkirsti kelią tarakonų užsiveisimui jūsų namuose.

       Jei turite naminių gyvūnėlių ir šeriate juos lauke, kiekvieną vakarą nuimkite jų indus.

       Įsitikinkite, kad ant stalviršio, stalo ir kitų paviršių nėra maisto trupinių. Nelaikykite maisto ant stalo ar kitose namų vietose, kur jį galima lengvai pamiršti.

       Laikykite maistą sandariuose induose.

Reguliariai valykite ir tvarkykite namus

Netvarkingi namai yra ideali tarakono slėptuvė.

       Pašalinkite krūvas laikraščių, žurnalų ar popieriaus. Tai puikios tarakonų slėptuvės ir maisto šaltiniai.

       Reguliariai siurbkite, kad pašalintumėte nešvarumus, dulkes ir trupinius nuo grindų ir kitų paviršių.

       Kasdien išneškite šiukšles ir laikykite lauko konteinerius toliau nuo įėjimo į namus.

       Išvalykite nenaudojamas ar mažiau pasiekiamas vietas, pvz., spintas, palėpes, garažus, ūkines patalpas ir sandėliavimo vietas, ypač jei ten pastebėsite didelius tarakonus.

Kaip jau minėjome, tarakonai sunkiai sunaikinami. Todėl jei pastebėjote vieną, negalvokite, jog tai „tik vienas“. Geriau imkitės naikinimo priemonių ir išbandykite visus prieinamus būdus. O  geriausia kreiptis į kenkėjų kontrolės specialistą, kuris neeksperimentuos, o iškarto panaudos veiksmingas priemones ir tarakonų naikinimas bus įgyvendintas.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.