Trečiadienis, rugpjūčio 17 d.

Naujienos

Kodėl BCAA papildai tokie svarbūs sportininkų kasdienybėje?

2022-08-04
Kodėl BCAA papildai tokie svarbūs sportininkų kasdienybėje?

BCAA yra šakotosios grandinės amino rūgščių trumpinys ir yra vienas iš labiausiai paplitusių sporto produktų rinkoje. Tyrimai rodo, kad BCAA naudingi sportinei veiklai, nes sumažina raumenų masės irimą, patrumpina raumenų atsigavimo laiką ir skatina raumenų baltymų sintezę. Jei ieškote papildo, kuris padėtų išsinešti viską, kas įmanoma, iš treniruočių, turėtumėte apsvarstyti BCAAS maisto papildų įtraukimą į savo sportininko kasdienybę.

Kas yra BCAA?

Energija gaunama iš maisto, kurį valgote. Kai virškinate makroelementus, tokius kaip baltymai, jie suskaidomi į paprasčiausią formą – amino rūgštis. Štai kodėl šakotosios grandinės amino rūgštys dažnai vadinamos baltymų statybinėmis medžiagomis. Šakotosios grandinės amino rūgštys susideda iš trijų nepakeičiamų amino rūgščių – leucino, izoleucino ir valino. Jūsų kūnas natūraliai negamina šių amino rūgščių. Todėl labai svarbu jų gauti iš maisto, kurį valgote, arba iš papildų.

Už kokias funkcijas yra atsakinga BCAA?

Tyrimai rodo, kad BCAA turi teigiamą poveikį raumenų baltymų sintezei, raumenų formavimo procesui. BCAA taip pat apsaugo nuo baltymų skaidymo ar raumenų masės irimo. Kad augintumėte raumenis, jūsų organizmas turi turėti tinkamą amino rūgščių balansą. Jei raumenų baltymų skilimo greitis yra didesnis nei raumenų baltymų sintezės greitis, jūsų kūnas tampa kataboliniu ir suskaido raumenų audinį, kad gautų energiją. Savaime suprantama, kad tai nėra gerai.

 

Tai ypač svarbu ištvermės sportininkams arba tiems, kurie dalyvauja didelio intensyvumo funkcinėse treniruotėse. Prisimenate, kad energija gaunama iš maisto, kurį valgote? Na, be baltymų, angliavandeniai ir riebalai taip pat suskaidomi į paprasčiausias formas (gliukozę ir riebalų rūgštis). Šios molekulės yra transportuojamos per jūsų kraują ir jūsų kūne paverčiamos energija. Ramybės būsenoje jūsų kūnas energijai gaminti naudoja ir gliukozę (angliavandenius), ir riebalų rūgštis (kūno riebalus). Treniruotės metu gliukozė ir riebalų rūgštys panaudojamos kartu su amino rūgštimis energijai gauti. Tik tada, kai jūsų kūnas beveik išsenka kitų pageidaujamų energijos šaltinių, jis pereina prie amino rūgščių atsargų vartojimo.

 

BCAA padeda išlaikyti jūsų kūną anabolinėje būsenoje, atliekant ilgalaikius pratimus arba keletą treniruočių per dieną. Vartojami bcaa papildai sportui užtikrina teigiamą amino rūgščių balansą jūsų organizme, o tai skatina raumenų augimą, jų atsistatymą ir sumažina raumenų skausmą po intensyvios treniruotės.

 
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.