Naujienos

Kaip mokyti vaiką finansinio raštingumo principų?

2023-11-20
Kaip mokyti vaiką finansinio raštingumo principų?

Apie pinigus bei jų valdymą su vaiku reikėtų kalbėtis nuo ankstyvo amžiaus. Vaikai, kurie išmoksta vertinti pinigus dar vaikystėje, suaugę priima išmintingesnius finansinius sprendimus.Nors mokyklose skiriama vis daugiau dėmesio finansiniam raštingumui, tėvams vis tiek svarbu aptarti finansines temas su savo vaikais. Taip galite įsitikinti, jog mažiesiems aišku, kaip atsiranda pinigai ir kaip su jais vertėtų elgtis.


Būkite pavyzdžiu

Vaikai daugiausia mokosi iš pavyzdžio. Būkite sąmoningi valdydami savo finansus bei apie juos kalbėkite atvirai. Savo vaikui parodykite, kaip įvertinti, jog pirkinys yra būtinas, ar supažindinkite, kaip galima planuoti savo biudžetą.

 Puiki idėja sukurti investicinę sąskaitą savo vaikui, kurioje įnešti pinigai augs. Kiekvieną mėnesį į šią sąskaitą galite pervesti pasirinktą sumą, pavyzdžiui, 20 € ar 100 € ir kartu su vaiku ją stebėti. Toks taupymo būdas mažajam suteiks aiškų supratimą apie investavimo naudą bei supažindins su pinigų auginimo galimybėmis.

Asmeninis biudžetas

Vienas iš būdų, kaip vaiką galite mokyti finansinio raštingumo, tai kasdieniai kišenpinigiai. Reguliarūs kišenpinigiai vaikui suteiks galmybę išmokti taupyti ir pasirinkti, kam suteiktus pinigus išleisti. Vaikai, kurie patys tvarko savo pinigus, išmoksta juos vertinti bei dažnai priima apgalvotus finansinius sprendimus.

 

Skatinkite vaiką nustatyti finansinius tikslus, pavyzdžiui, taupyti konkrečiam žaislui. Tikslų nusistatymas moko, jog norint įgyvendinti didelius norus, reikia savo finansus planuoti bei taupyti. O jeigu vaikui trūksta pinigų norimam daiktui įsigyti, kartu aptarkite, kaip jų vaikas galėtų gauti daugiau.

 

Vaikai yra labai kūrybingi, todėl išgirskite, kokius pasiūlymus jie pateikia, ir kartu aptarkite pasiūlytų galimybių privalumus ir trūkumus.


Mokomieji žaidimai

Rekomenduojame paieškoti stalo žaidimų ar programėlių, ugdančių finansinį supratimą ir mokančių pinigų valdymo įgūdžių. Papildomos pagalbos drauge galite ieškoti jauniesiems skirtose knygose ar vaizdo įrašuose apie pinigus. Toks būdas suteiks galimybę vaikui užmegzti sveiką santykį su pinigais bei suprasti jų vertę. 


Mokymas apie inovatyvias finansines galimybes

Mokykite vaiką būti sąmoningu vartotoju, lyginti kainas ir ieškoti geriausių pasiūlymų. Tai vaikui padės įvertinti pirkinio kokybė bei suprasti kainos ir vertės santykį.

 

Vienas iš būdų vaiką išmokyti finansinio raštingumo, tai paaškinti jam apie skolinimąsi ir kredito reikšmę. Supažindinimas su šiomis galimybės leis vaikui suprasti, kaip tuo galima išmintingai pasinaudoti ateityje. 

 

O jei patys esate padėtyje, kai trūksta papildomų pinigų svarbiems pirkiniams, rekomenduojame susipažinti su ESTO Kredito linija. Jos aktyvavimas yra visiškai nemokamas, o jums suteikiama galimybė pasinaudoti maža paskola su kredito limitu net iki 4000 €. Jį savo poreikiams galite panaudoti bet kuriuo metu.

 

Galiausiai, akivaizdu, jog vaiką svarbu mokyti apie pinigų vertę bei jų valdymą dar jauname amžiuje, kad jam padėtumėte suformuoti atsakingą požiūrį į finansus. Tai – puiki dovana mažajam, kuri lydės visą gyvenimą ir bus naudinga ne tik jums, bet ir vaikui ateityje.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.