Naujienos

KAIP ATVĖSINTI NAMUS BE ORO KONDICIONIERIAUS?

2022-01-25
KAIP ATVĖSINTI NAMUS BE ORO KONDICIONIERIAUS?

Vasarą vis dažniau mūsų kraštą užklumpa tropiniai karščiai, kai namuose nebeįmanoma tvertis nuo tvankumos net tik dieną, bet ir naktį. Vien dėl šios priežasties nebūtina savo būste įsirengti kondicionavimo sistemą, kurios naudojimas nepigiai kainuoja. O kaipgi būtų galima atvėsinti namus be oro kondicionieriaus?

Kuo namams ar kitokio pobūdžio patalpoms yra naudingi ventiliatoriai?

Ventiliatoriai mūsų namuose ar darbovietėse reikalingi ne tik atsigaivinti per vasaros karščius. Jie taip pat padeda atšviežinti viduje esantį orą, tai būtina sąlyga palaikyti sveikai aplinkai. Ten, kur oras nuolat atnaujinamas, žmonės žvaliau jaučiasi. Ventiliatoriai būna skirti ne tik iš lauko į patalpą įtraukti šviežią orą, o išretėjusį nuo žmonių kvėpavimo išstumti laukan ir taip palaikyti oro cirkuliaciją. Patalpų vėdinimas ventiliatorių pagalba neleidžia kauptis drėgmei ir veistis pelėsio grybui.

Kaip efektingiau panaudoti oro ventiliatorius?

Išmoningesnieji yra sumąstę savotiškai žavų būdą, kaip savo būste padėti ventiliatoriui dar labiau atvėsinti orą, nei leidžia jo techninės savybės. Tuo tikslu priešais ventiliatorių pastatomas dubenėlis su ledo gabaliukais. Jei namuose turite įsigiję palubėje kabinamą ventiliatorių, jį reikia taip nustatyti, kad suktųsi priešais laikrodžio rodyklę. Taip dariusieji teigia, jog tada ventiliatorius labiau vėsina kambarį.

Dar viena veiksminga priemone yra laikoma besisukančios ventiliatoriaus dalies pakėlimas į kuo aukštesnę padėtį, nes tai suaktyvina oro cirkuliaciją, nes pakelia karštą orą aukštyn. Šie prietaisai stiprina ne tik konvekciją, bet ir sukelia skersvėjus, kuriuose atsidūrę tikrai pasijusite gaiviai. Dar yra vienas efektingas būdas kuo geriau panaudoti ventiliaciją, tik tam jau bus reikalingi du ventiliatoriai. Vieną iš jų reikia pastatyti tarpduryje, o kitą prie lango. Tada jiedu kaip reikiant išjudins orą. Kita vertus, galima ir taip padaryti – ventiliatorius sustatyti taip, kad vienas vėsų orą pūstų į vidų, o kitas – karštą orą stumtų laukan.

Koks ventiliatorius namams galėtų būti pats geriausias?

Namų sąlygomis pats geriausias yra plonas ventiliatorius, dar vadinamas bokštiniu. Jis orą vėdina per visą savo aukštį, be to, jo išvaizda yra nepriekaištinga, netgi stilinga. Kita gera savybė toks ventiliatorius užima labai mažai vietos, todėl puikiai tinka naudoti ir namuose, ir viešos paskirties patalpose.

 
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.