Naujienos

Kada kviesti avarinio buto durų atrakinimo tarnybą?

2024-07-03
Kada kviesti avarinio buto durų atrakinimo tarnybą?

Yra daug priežasčių dėl kurių gali nepavykti atidaryti durų. Dažnas sprendimas tokiam atvejui yra avarinis atrakinimas, tačiau svarbu turėti omenyje - tik profesionalus meistras jį atliks neišlaužiant durų.

Avarinis durų atrakinimas, kuomet raktai pamesti

Jeigu įvyko taip, jog negalite surasti vienintelių raktų, tuomet reikia kreiptis į avarinio atrakinimo specialistą, kuris atvyks į vietą ir specialiais įrankiais atrakins spyną.

Avarinis durų atrakinimas pametus raktus gali būti atliekamas visų tipų spynoms:

      Cilindrinėms su trumpu raktu

      Pašto dėžučių 

      Seifinio tipo spynoms su ilgu plokščiu raktu

      Spynoms su ilgu mechanizmu, kuris užrakina duris keliuose taškuose

      Išmaniosioms spynoms

      Pakabinamoms, pridedamoms ir visoms kitoms spynoms

Tai, kaip yra atliekamas avarinis atidarymas priklauso nuo spynos tipo ir sudėtingumo. Dažnai galima pamatyti spynas su papildomomis apsaugomis ir patentuotais raktais, dėl ko jas atrakinti visrakčiais gali būti itin sudėtinga arba praktiškai neįmanoma.

Profesionalus meistras visada turi atsižvelgti į spynos ir durų tipą, kad parinktų mažiausiai nuostolingą atrakinimo metodą. Dažnais atvejais, atrakinimo specialistas gali net paprašyti jūsų atsistoti atokiau, kad neatskleisti savo atrakinimo metodikos.

Spynų atrakinimas kai spyna užsikirto 

Tuo atveju, kuomet spynų atrakinimas reikalingas dėl to, jog spyna užstrigo, pavyzdžiui, ji atsirakina nepilnai arba buvo bandyta rakinti jėga, reikia susitaikyti su tuo, kad spyną teks pakeisti. 

Užsikirtusios buitinės spynos gali būti atrakintos, tačiau, dažnai jų atrakinimas yra dar sudėtingesnis. Užsikirtusių spynų nepavyks atrakinti visrakčiu. Tam naudojami specialiūs įrankiai, kuriais galima “tam kartui” atstrigdinti spyną arba gali prireikti tą spyną kitų būdu privesti į atrakinimo padėti.

Užstrigusių šarvuotų durų arba kelių skląsčių mechanizmą naudojančios durys (dažnai plastikinės ar aliumininės) atsidaro sudėtingiausiai, kadangi, dalys mechanizmų nėra pasiekiami ir turi būti atstrigdinami pro itin siaurą tarpą.

Vienintelė išimtis, kada užsikirtusią spyną galima ir verta remontuoti yra kuomet jos detalės yra prieinamos, o kokybiškas spynos remontas yra gerokai pigesnis nei pakeitimas nauja. Dėl to, spynos tvarkymas yra dažniau naudingas automobilių spynelėms arba jau nebegaminamos durų spynoms.

Kiek įprastai trunka avarinis atrakinimas?

Avarinis buto durų atrakinimas įprastai trunka nuo kelių minučių iki kelių valandų. Trūkmė visada priklauso nuo durų ir spynų tipo bei dėl atrakinimo priežasties. Veikiančios spynos, įprastai yra atrakinamos greičiau, tuo tarpu, užsikirtusias visada atrakinti užtrunka ilgiau.

Tuo atveju, kuomet reikia atrakinti pačią elementariausią spynelę, kuri sudėtingumu prilygsta paprasčiausiai pašto dėžutės spynai, dažnai tą galima padaryti kelių minučių bėgyje. Tuo tarpų, cilindrinės spynos dažnai atrakinamos per 10-20 min., tačiau, jeigu cilindras yra kokybiškas, sutvirtintas ar naudoja patentuotus raktus, tuomet jo atrakinimas gali būti gerokai ilgesnis. 

Ilgiausiai įprastai yra atrakinamos seifinio tipo spynos, kuriuos dažnai montuojamos kaip šarvuotų durų papildomos spynos, kurios nesirakina rankena, bet yra užrakinamos raktu. Dažnai, šios spynos yra montuojamos virš rankenos. Tokią spyną dažnai gali tekti atrakinėti ir 1-2 valandas.

Kur kreiptis, kai reikia atrakinti duris jų neišlaužiant?

Profesionalus spynų atrakinimas gali būti atliekamas tik patyrūsių ir sertifikuotų specialistų. Avarinis durų atidarymas 24/7 - čia galite rasti vienus geriausių specialistų Lietuvoje, kurie užsiima spynų servisu jau virš 30 metų.

SOS Atrakinimas ekspertai gali padėti ne tik su durų atidarymu, bet ir spynos sutvarkymu ar pakeitimu greitai ir kokybiškai. Įprastai į vietą jie atvyksta per 15-30 min.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.