Ketvirtadienis, balandžio 18 d.

Naujienos

Garso sistema automobilyje – kaip ją patobulinti?

2022-09-26
Garso sistema automobilyje – kaip ją patobulinti?
Automobilyje visada norisi turėti maksimalų komfortą. Prie komforto tikrai prisideda ne tik važiuoklės minkštumas ar geras automobilio pojūtis per vairą, tačiau ir salono komforto elementai. Vienas iš jų – audio arba garso sistemos kokybė salone. Jeigu galima klausytis mėgstamos muzikos ar tinklalaidžių (podcasts), garso kokybė yra švari ir pramogos patenkina lūkesčius – automobiliu keliauti būna daug maloniau.

Investuoti į garso sistemą apsimoka, kadangi didžioji dauguma ją naudos kone kasdien. Apžvelgsime tai, ką verta rinktis, jeigu jus domina automobiliniai stiprintuvai ir/ar kita įranga bei sprendimai iš audio kategorijos.

Prisijungimas prie multimedijos – kuo įvairiau, tuo geriau

Senos kartos automobilių garso sistemų galimybės yra labai siauros. Jos leidžia klausyti radijo, įdėti kasetę ar diską, bet nieko daugiau. Naujesnės kartos automobiliai jau turi ne tik diskų grotuvą, tačiau ir AUX (3,5mm) laido jungtį. Per ją prie multimedijos galima prijungti telefoną, planšetę ar kitą įrenginį bei iš jo skleidžiamos medijos garsą girdėti per automobilyje esančius garsiakalbius ir kolonėles.

Tačiau naujausi automobiliai ir moderniausios garso sistemos gali dar daugiau ir leidžia prisijungti su Bluetooth ryšiu. Tai yra labai patogu ir labai praktiška, kadangi nereikia vargti jungiant laidų ir beveik nesate apriboti dėl medijos formato, kurį galite leisti per garso sistemą.

Jeigu galite, investuokite į multimedijos sistemos keitimą. Tie modeliai, kurie palaiko Bluetooth jungtį ir Apple CarPlay bei Android Auto turėtų būti jūsų sąrašo viršuje.

Kolonėlės – galingumas (W), dar ne viskas

Garso sistemų ir audio entuziastai mėgsta puikuotis tuo, kad jų sistema yra labai labai galinga (vatais, W). Tačiau galingų kolonėlių visuma yra tik galbūt trečias ar ketvirtas pagal svarbumą prioritetas bendroje skalėje. Jeigu pasižiūrėsime į tai, kokias sistemas į savo, aukščiausios klasės automobilius deda lyderiaujantys prestižinės klasės gamintojai. Už BOSE, Burmester, Harmann/ Kardon sistemas mokami šimtai ar net tūkstančiai eurų. Jos tikrai nėra pačios galingiausios, tačiau išgauna erdvinį, švarų, tolygų ir lengvai konfigūruojamą garsą.

Pats žmogus gali konfigūruoti sistemos veikimą pagal tai, kas patinka ir ko norisi. Jeigu visą laiką, net ir tinklalaidę arba klasikinę muziką klausant ausų būgnelius sprogdins bosas, tai nebus maloni patirtis. Tačiau tuo pačiu metu ir šokių aikštelės muziką nesinori klausyti, jeigu ritmas per kolonėlę neperduoda tinkamos energijos, o automobilio garsiakalbiai skleidžia džeržgesį arba groja per tyliai ir nesukuria norimų emocijų.

Dėl to verta siekti balanso, o ne tik užpildyti savo sistemą kuo galingesniais bosais ir kolonėlėmis. Jeigu turėsite erdvės variacijai, jūsų sistema kels daug daugiau džiaugsmo.

Kaip nesielgti su garso sistema

Nors iš grojančios muzikos visi tikisi tik malonumo ir gerų emocijų, kartais tie lūkesčiai nepriveda prie gero. Omenyje turime tai, kad kai kurie įpročiai daro žalą sistemos komponentams ir jos veikimui.

Visų pirma – staigus garsinimas. Jeigu staigus tildymas turi mažesnį poveikį (kai kada ant vairo net rasime specialų mygtuką, kuris vienu paspaudimu užtildo multimediją), tai staigus garsinimas yra labai pavojingas. Dėl jo gali susikurti labai didelis banginis impulsas, kuris suplėšys kolonėlėse esančias membranas, pažeis kitus komponentus ir suprastės garso kokybė. Garsą didinkite progresyviai, o ne vienu ypu.

Taip pat, jeigu norite keisti garso sistemą ar ją tobulinti, tokį darbą patikėkite profesionalams. Kolonėlių ir garso sistemų elektronika yra labai jautri, todėl netinkamas kalibravimas ar mėgėjiškas jungimas turi labai neigiamą poveikį. Be to, investavę į aukštos kokybės techniką, naudokite ir atitinkamos kokybės failus. Rekomenduojame rinktis nesuspaustus failus, kurių dažnis yra bent 256 kbps arba 320 kbps. Kitaip tiesiog nerealizuosite sistemos potencialo.

Užs. nr. 20220926-01

Verslosavaite.lt

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.