Penktadienis, balandžio 26 d.

Naujienos

Fizinių asmenų bankroto įstatymas: kas tai ir kam jis skirtas?

2021-04-12
Fizinių asmenų bankroto įstatymas: kas tai ir kam jis skirtas?

Fizinių asmenų bankroto įstatymas – tik vienas iš daugelio šiandien galiojančių įstatymų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau – kas tai yra ir kam skirtas šis įstatymas.


Fizinių asmenų bankroto įstatymas: kas tai yra?

Fizinių asmenų bankroto įstatymas – įstatymas, kuriuo remiantis, yra inicijuojama, iškeliama bei administruojama fizinio asmens bankroto byla, atkurianti sąžiningų asmenų (ūkininkų, individualia veikla besiverčiančių ir t.t.) mokumą, patenkinant kreditorių bei skolininkų interesus.


Kam jis skirtas?

Fizinių asmenų bankroto įstatymas yra skirtas asmenims, kurie nori atkurti savo mokumą, patenkindami skolininkų bei kreditorių lūkesčius, o taip pat – atitinka šias sąlygas:
• jų sukauptos skolos susidariusios ne dėl žalingų įpročių;
• nėra padarę nusikaltimų, kurie išvardinti LR baudžiamojo kodekso 207, 208, 209, 216, 222, 223 straipsniuose;
• paskutinį kartą tokio pobūdžio byla jiems buvo iškelta ir pabaigta arba nutraukta prieš 10 metų;
• priklauso kuriai nors iš šių grupių: yra Lietuvos Respublikos pilietis; Lietuvoje nuolat gyventi leidimą turintis asmuo; Lietuvoje nuolatinę gyvenamąją vietą turintis ir čia pajamas gaunantis asmuo; asmenys, kurie gyvena ir dirba užsienyje.


Ką daryti, norint inicijuoti tokio pobūdžio bylą?

Norint inicijuoti tokio pobūdžio bylą, reikia parengti pareiškimą ir jį pateikti apylinkės teismui. Pareiškime tiksliai bei aiškiai turi būti nurodyta įvairaus pobūdžio informacija: bylą inicijuojančio asmens kontaktai; jo nemokumo priežastys; būtinos mėnesio išlaidos, jų pagrindimas; skolininkų, kreditorių, išlaikytinių sąrašai bei kontaktiniai duomenys; informacija apie pasirinktą fizinio bankroto administratorių; įrodymai, kad likus mėnesiui iki ketinimo kelti šią bylą, buvo informuoti kreditoriai; duomenys apie jūsų gaunamas pajamas ir įkeistą turtą (jeigu tokio turite) ir t.t.


Kas gali tapti fizinio asmens skolininkais?

Jais gali tapti: valstybinė mokesčio inspekcija, valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, jos skyriai (mokesčių nemokėjimo atveju); fizinio asmens darbuotojai (darbo užmokesčio nemokėjimo ir dėl darbo kilusios žalos negrąžinimo atveju); įvairios valstybinės institucijos – iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų negrąžinimo atveju); (kiti asmenys, kuriems fizinis asmuo yra skolingas).

  
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.