Naujienos

Dažniausiai iškylantys klausimai apie įtempiamas lubas

2024-07-02
Dažniausiai iškylantys klausimai apie įtempiamas lubas

Įtempiamos lubos – praktiška, ekonomiška, greitai montuojama ir ilgai tarnaujanti lubų rūšis, kurią šiais laikais renkasi daugelis vartotojų. Vieno ar kito tipo įtempiamas lubas žmonės įsirengia ne tik savo pagrindiniuose namuose, bet ir kaimo sodybose, vasarnamiuose ir pan. Taip pat būtent šio tipo lubos dažniausiai montuojamos biuruose, komercinės paskirties patalpose ar, sakykim, gamybinėse erdvėse. Įtempiamų lubų įvairovė yra labai plati. Todėl kiekvienas žmogus be didelių pastangų gali išsirinkti optimalias lubas, kurios atitinka suplanuotą biudžetą ir leidžia pasiekti norimą estetinį rezultatą. Nors įtempiamo tipo lubos yra labai populiarus pasirinkimas, tačiau kai kuriems žmonėms iškyla nemažai klausimų, susijusių su šių lubų techninėmis savybėmis, eksploatavimo sąlygomis, priežiūra ir pan. Šiame straipsnyje apžvelgsime populiariausius klausimus, kurie kyla žmonėms apie įtempiamas lubas ir, žinoma, pasistengsime į juos išsamiai atsakyti.  

Kiek laiko trunka įtempiamų lubų montavimo darbai?

Visų pirma, būtina paminėti, kad įtempiamų lubų montavimo procesas trunka žymiai trumpiau nei gipso kartono lubų montavimo darbai. Tikslų įtempiamų lubų montavimo terminą iš anksto numatyti yra pakankamai sunku, nes jis priklauso nuo individualių darbo sąlygų, patalpos dydžio ir pan. Lubų montavimo trukmę lemia ir pasirinkta įtempiamų lubų rūšis. Sakykim, įprastos, matinės ar blizgios lubos yra standartinės konstrukcijos, todėl jų montavimo darbai tikrai neužtrunka. Tokias lubas profesionalai gali sumontuoti per kelias valandas ar šiek tiek ilgiau. Jeigu patalpoje įrenginėjamos dviejų lygių įtempiamos lubos, tuomet montavimo procesas bus ilgesnis ir sudėtingesnis. Kitaip nei standartinės lubos, šios lubos turi kelių pakopų konstrukciją, todėl tokių lubų montavimo technologija yra sudėtingesnė. Taigi, priklausomai nuo konkrečios situacijos, įtempiamų lubų įrengimas gali trukti nuo kelių valandų iki kelių dienų.

Ar šios lubos tinka visoms patalpoms?

Tai itin universali ir labai plačiai pritaikoma lubų rūšis, kurią galima sėkmingai integruoti iš esmės bet kokioje patalpoje. Žinoma, jeigu šios lubos bus eksploatuojamos labai specifinėmis sąlygomis, reikėtų pasirinkti būtent toms sąlygoms labiausiai pritaikytą įtempiamų lubų tipą. Sakykim, jeigu įtempiamas lubas planuojama įrengti ne visada šildomose patalpose, tuomet reikėtų rinktis medžiagines įtempiamas lubas. Medžiaginėms luboms, kitaip nei luboms iš PVC plėvelės, neigiama temperatūra nedaro jokios žalos. Kiekviena įtempiamų lubų rūšis pasižymi savitomis techninėmis charakteristikomis, todėl bent vieną iš jų, tikrai galima pritaikyti bet kurioje patalpoje. Šio tipo lubos tinka ne tik gyvenamosioms erdvėms, bet ir komercinėms patalpoms ar net pramoninei aplinkai. Svarbiausia – pasirinkti tinkamą, individualius patalpų poreikius atitinkančią įtempiamų lubų rūšį.

Ar šios lubos gali atlaikyti sunkias konstrukcijas?

Kai kurie žmonės įtempiamų lubų rūšį vertina pakankamai skeptiškai. Jie yra susidarę nuomonę, kad įtempiamų lubų konstrukcija yra labai nestabili, kad jos negali atlaikyti didesnių apkrovų ir pan. Iš tikrųjų, įtempiamos lubos, lygiai taip pat kaip ir gipso kartono lubos, pasižymi stabilia ir tvirta konstrukcija, kurioje galima montuoti didesnį svorį turinčius sietynus, ventiliatorius ir visus kitus, įprastai į lubas montuojamus priedus.

Kaip valyti ir tinkamai prižiūrėti įtempiamas lubas?

Bene didžiausias, įtempiamoms luboms būdingas privalumas – nesudėtinga priežiūra. Šios lubos tikrai nereikalauja daug dėmesio ar sudėtingų valymo darbų. Šias lubas reikėtų valyti su minkštą paviršių turinčia šluoste ir vandeniu arba plovikliu, kurio sudėtyje nėra abrazyvinių medžiagų. Valant įtempiamas lubas reikėtų vengti aštrų paviršių turinčių kempinių ir labai agresyvios sudėties valiklių, nes jie gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Planuojate lubų įrengimo darbus ir ieškote iš tikrųjų kokybiškų įtempiamų lubų? https://kitokioslubos.lt/ – vieta, kurioje Jūsų laukia ne tik aukščiausios kokybės produkcija, bet ir labai plačios pasirinkimo galimybės ir visada draugiškos kainos. 

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.