Šeštadienis, rugpjūčio 15 d.

Naujienos

Verslas ir universitetas sujungė pajėgas – užpildys tuščią nišą

2019-07-10
Verslas ir universitetas sujungė pajėgas – užpildys tuščią nišą
Marius Jakulis Jason bei ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto atstovai žengė svarbų žingsnį pirmosios Lietuvoje  universitetinės svetingumo vadybos (angl. University of Hospitality) studijų programos  kūrimo link bei pasirašė bendradarbiavimo ketinimų protokolą.

Veikiant kartu su projekto partneriu „Orion Securities“ bus siekiama užpildyti unikalią nišą rinkoje bei sukurti paslaugą, kuri skatins tolimesnę Lietuvos viešbučių ir restoranų verslo plėtrą bei tobulėjimą.

Lietuvoje sparčiai augant turistų bei poilsio paslaugas teikiančių institucijų skaičiui, jaučiamas šios srities profesionalų trūkumas. Idėja gimė ir buvo išpuoselėta, sujungus ilgametę p. Jakulio viešbučių vystymo patirtį, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bei „Orion” komandų kompetencijas.

Tikslingai į svetingumo industriją orientuotų universitetinių studijų programų trūkumas Lietuvoje neretai tampa viena iš talentingų būsimų šios srities profesionalų mokslų užsienyje pasirinkimo priežastimi. Galimybė aukščiausio lygio svetingumo vadybos studijas rinktis Lietuvoje taptų vienu iš argumentų jaunimui tobulintis gimtinėje, pritrauktų užsienio talentus, praturtinų turizmo rinką.

„ISM – lyderiaujantis verslo universitetas Baltijos šalyse, studentus ruošiantis anglų kalba. Universiteto specializacija ir sukauptos kompetencijos verslo vadybos srityje sukuria tinkamą atmosferą viešbučių verslo vadybos programos kūrimui bei palengvina tarptautinių partnerių ir studentų pritraukimą. Išskirtinė universiteto vieta Vilniaus senamiesčio širdyje tik kelia projekto vertę”, – teigia p. Jakulis.

Šiuo metu Marius Jakulis Jason bei „Orion Wealth Management” veda derybas su geriausomis pasaulyje svetingumo verslo mokyklomis dėl galimybės Lietuvoje vykdyti bendrą programą. P. Jakulio teigimu, daugumą aukšto lygio tokio tipo studijas siūlančių universitetų galima atrasti Šveicarijoje, todėl Vilnius, savo patrauklesnėmis kainomis bei aukštu pragyvenimo lygiu, lengvai pritrauktų studentus ne tik iš Šiaurės bei Rytų Europos, bet ir iš Tolimųjų Rytų.

Siekiant užtikrinti aukščiausią teikiamos paslaugos kokybę bei studentams sudaryti geriausias mokymosi sąlygas, p. Jakulis, lydimas „Orion Wealth Management” komandos, taip pat užsiims ir studentų bendrabučių vystymu. Pirmasis privatus bendrabutis bus skirtas ne tik naujosios svetingumo vadybos programos, bet ir kitų universitetų studentams. Pirmą kartą Lietuvoje bus pristatytas „Student Hotel, for students by students”TM (liet. „Studentų viešbutis, studentai – studentams”) konceptas, kuris svetingumo verslo būsimiesiems profesionalams sudarys galimybę turimas žinias įtvirtinti bei užsidirbti praktiką atliekant savo studentų viešbutyje.

Aukštesnės, nei įprasta, klasės bendrabutis pakels Lietuvos universitetuose studijas besirenkančių jaunuolių apgyvendinimo paslaugų kokybę, priartins prie užsienietiškų standartų bei, tikėtina, vietoje nuomojamojo būsto studentus paskatins rinktis bendraminčius ir bendramokslius suburiančią vietą.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorės pareigas einanti prof. dr. Viltė Auruškevičienė teigia, kad užsimezgusi verslo ir universiteto partnerystė užpildys vis didėjantį profesionalų svetingumo sektoriuje poreikį, o glaudus bendradarbiavimas padės stiprinti šios krypties darbuotojų kompetencijas, užtikrins sklandų restoranų, viešbučių, sveikatingumo verslų specialistų įsiliejimą į rinką.

Verslosavaite.lt

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.