Psichologas

Konkursą organizuojančios įstaigos kontaktai išsamesnei informacijai:

Skelbimo nr.: 67242
Skelbimo data: 2020-10-23
Konkursą inicijuojanti įstaig: Šilalės rajono socialinių paslaugų namai
Konkursą organizuojanti įstaiga:
Pareigos: Psichologas
Pareiginės algos koeficientas: 7.50
Darbo vieta (miestas): Šilalė
Pareigybės aprašymas:

I SKYRIUS

PAREIGYBĖ

1. Šilalės rajono socialinių paslaugų namų (toliau – namų) psichologas yra darbuotojas dirbantis pagal darbo sutartį.

2. Pareigybės lygis – A1.

3. Psichologo pareigybė priskiriama specialistų grupei.

4. Psichologas pavaldus Socialinių paslaugų namų direktoriui.

II SKYRIUS

SPECIALŪS REIKALAVIMAI ŠIAS PAREIGAS EINANČIAM DARBUOTOJUI

5. Socialinių paslaugų namų psichologas turi turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir psichologo kvalifikaciją (specialybė) ir ne žemesnį nei psichologijos magistro kvalifikacinį laipsnį ar jam prilyginamą kvalifikaciją.

6. Psichologas yra susipažinęs su Lietuvos Respublikos švietimo, sveikatos ir socialine politika, LR įstatymais ir kitais poįstatyminiais aktais, reglamentuojančiais socialinę paramą ir globą, žino psichologo darbą reglamentuojančius dokumentus ir jais vadovaujasi.

7. Psichologas turi laikytis profesinės psichologo etikos normų.

III SKYRIUS

ŠIAS PAREIGAS EINANČIO DARBUOTOJO FUNKCIJOS

8. Socialinių paslaugų namų psichologo pagrindinis uždavinys - rūpintis bendruomenės narių psichine sveikata ir reikalingų psichologinių sąlygų sudarymu.

9. Socialinių paslaugų namų psichologo veikla yra kompleksinė ir apima šias kryptis:

9.1. Konsultavimo: tai pagrindinė socialinių paslaugų namų psichologo veiklos kryptis. Konsultuojama siekiant aptarti ir nustatyti socialinių paslaugų namų kliento problemas, planuoti veiklą joms spręsti ir numatyti tiesioginio poveikio būdus. Socialinių paslaugų namų psichologas dažniausiai pateikia rekomendacijas ir moko proceso dalyvius tiesioginio poveikio būdų, bendradarbiauja su socialiniais darbuotojais, socialinio darbuotojo padėjėjais, socialinių paslaugų namuose gyvenančių vaikų tėvais (globėjais), dienos socialinės globos paslaugų gavėjais bei jų tėvais, pedagogais, įstaigų vadovais ir kitais suinteresuotais asmenimis.

9.2. Psichologinio įvertinimo: tai konsultavimo tikslais reikalingų duomenų apie socialinių paslaugų namų kliento psichologinės problemos būklę gavimas, remiantis psichologiniais metodais. Psichologinio įvertinimo atlikimą reglamentuoja Lietuvos psichologų sąjungos standartizuotų psichologinio įvertinimo metodikų reglamentas.

9.3. Profesinio kuravimo: tai socialinių paslaugų namų psichologo veiklos kuravimas, atliekamas siekiant užtikrinti psichologo darbo kokybę, profesinį tobulėjimą ir pagelbėti sprendžiant sudėtingus atvejus.

9.4. Tyrimo: tai mokslinis, sistemingas psichologinių faktų kaupimas, jų atskleidimas ir analizė; rekomendacijų rengimas, remiantis tyrimo medžiaga, jų teikimas ir diegimas praktinėje veikloje.

9.5. Psichologinio švietimo: pedagogų, socialinių darbuotojų, socialinio darbuotojų padėjėjų, administracijos, globojamų vaikų tėvų ar globėjų ir kitų suinteresuotų asmenų švietimas aktualiais psichologijos klausimais.

10. Socialinių paslaugų namų psichologo darbo turinys priklauso nuo įstaigos poreikių ir turimos kvalifikacinės kategorijos.

10.1. Psichologo darbo turinys: savarankiškai psichologiškai šviečia socialinius darbuotojus, socialinio darbuotojo padėjėjus, globėjus (ar kitus teisėtus vaiko atstovus), kitus socialinių paslaugų namų klientus, veda psichologijos užsiėmimus.

10.2. Dirba su sutrikimų (negalių) turinčiais, problemiškais (elgesio, emocinių, bendravimo problemų ir kt.) turinčiais socialinių paslaugų namų klientais individualiai arba grupėse; konsultuoja socialinius darbuotojus, vaiko globėjus (ar teisėtus vaiko atstovus), kitus suinteresuotus asmenis; šviečia socialinius darbuotojus, socialinio darbuotojo padėjėjus ir kt. suinteresuotus asmenis. Spręsdamas socialinių paslaugų namų klientų problemas bendradarbiauja su kitais specialistais (socialiniais darbuotojais, specialiaisiais pedagogais, logopedais, gydytojais, policija ir kt.), administracija.

10.3. Socialinių paslaugų namų psichologas tarpininkauja sprendžiant konfliktus; koreguoja grupių tarpasmeninius santykius; rengia metodines priemones.

11. Tvarko ir pildo savo darbo dokumentus.

12. Socialinių paslaugų namų psichologas turi teisę:

12.1. Susipažinti su įstaigoje tvarkoma dokumentacija apie socialinių paslaugų namų klientus.

12.2. Gauti mokslinę, metodinę, informacinę paramą iš Švietimo pagalbos tarnybos, medicinos įstaigų.

12.3. Pasirinkti kvalifikacijos tobulinimo formas, laiką.

13. Socialinių paslaugų namų psichologas privalo:

13.1. Konsultuoti, atlikti psichologinį įvertinimą, tyrimus, profesinį kuravimą ir psichologinį švietimą pagal savo kvalifikaciją ir įstaigos poreikius.

13.2. Neperžengti savo kompetencijos ribų.

13.3. Laikytis profesinės Psichologo etikos kodekso reikalavimų ir supažindinti su jais įstaigos administraciją.

13.4. Atlikdamas psichologinį įvertinimą, vadovautis Lietuvos psichologų sąjungos standartizuotų psichologinio įvertinimo metodikų reglamentu.

13.5. Žinoti psichologo darbą reglamentuojančius dokumentus ir jais vadovautis.

13.6. Nuolat tobulinti kvalifikaciją.

13.7. Pagal profesinę kompetenciją pateikti psichologinio įvertinimo išvadas ir rekomendacijas socialiniams darbuotojams, socialinių paslaugų namų įstaigos administracijai ir kt. suinteresuotiems asmenims.

13.8. Įforminti gautus tyrimų duomenis pagal naudojamos metodikos reikalavimus, užtikrinti jų konfidencialumą ir saugoti juos, kol socialinių paslaugų klientas yra socialinių paslaugų namuose, perduoti juos kitam psichologui, ateinančiam dirbti į jo vietą, arba sunaikinti, kai perdavimas neįmanomas.

13.9. Tvarkyti darbo dokumentaciją, parengti veiklos planą metams (derinant su įstaigos veiklos prioritetais), pildyti individualių konsultacijų žurnalą.

14. Socialinių paslaugų namų psichologas atsako:

14.1. Už aptarnaujamos įstaigos klientams teikiamos psichologinės pagalbos kokybę ir rezultatus pagal turimą išsilavinimą ir kvalifikaciją.

14.2. Už profesinės Psichologo etikos kodekso laikymąsi.

15. Socialinių paslaugų namų psichologas aptarnauja Šilalės socialinių paslaugų namų bendruomenės narius.

16. Darbo priemonėmis psichologą aprūpina Šilalės socialinių paslaugų namai.

17. Kvalifikacijos tobulinimo laiką psichologas derina su įstaigos vadovu.

__________________________________

Informacija apie įstaigą: Biudžetinė įstaiga Vytauto Vidžiojo g. 17, Šilalė
Vertinimo metodai:
Dokumentų pateikimo būdas: el. būdu (per VATIS Prašymų teikimo modulį)
Pareigos:
Vardas, Pavardė:
Telefonas: 8449 51250
El. paštas:
Adresas: Šilalės r. sav. Šilalės m. Vytauto Didžiojo g. 17
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.