Liepos 21 d., Šeštadienis

Šiemet planuojamas gausesnis avižų derlius

Paskelbta: 2017-08-08 12:13:50, paimta iš www.verslosavaite.lt

Nepaisant lietingos vasaros, į vienos didžiausių grūdų perdirbimo įmonės Lietuvoje „Malsena Plius“ aruodus Vievyje pristatytas pirmasis maistinių avižų derlius, simbolizuojantis šios kultūros javapjūtės pradžią ir malūno darbymečio pradžią.
Nepaisant lietingos vasaros, į vienos didžiausių grūdų perdirbimo įmonės Lietuvoje „Malsena Plius“ aruodus Vievyje pristatytas pirmasis maistinių avižų derlius, simbolizuojantis šios kultūros javapjūtės pradžią ir malūno darbymečio pradžią.

Lyginant su praėjusiais metais, šiemet Lietuvoje avižų pasėlių išauginta 10 tūkst. hektarų daugiau (14 proc. daugiau nei praėjusiais metais).

Pasak UAB „Malsena Plius“ grūdų prekybos vadovo Arvydo Noreikos, derliaus gausėjimą lemia ne tik didėjantis ūkininkų susidomėjimas šia grūdine kultūra, bet ir auganti vartojimo rinka tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

A.Noreikos teigimu, šie metai maistinių avižų augintojams bus sėkmingi, o grūdų kokybė – geresnė nei praėjusiais metais. Pirmieji aruodus pasiekę grūdai yra atvežti tiesiai nuo lauko, tad juos dar reikės išdžiovinti. Visdėlto džiugina grūdo stambumas, jo išvaizda, drėgmė, kiti kokybės rodikliai taip pat – geri. Pasak įmonės atstovo, kol kas perteklinė drėgmė avižoms nepakenkė. Ji galėtų daryti neigiamą įtaką derliui, jeigu ir toliau rugpjūtį orai išliks lietingi.

Šalčininkų rajono ūkininkas Kamal Zulfijev, kuris į „Malseną“ pristatė pirmąjį nukultą avižų derlių, pasakojo, kad šiemet buvo tikimasi nuo 20 iki 25 proc. drėgnumo grūdų. Laboratorijoje atliktas tyrimas parodė 23 proc., tad prognozės pasitvirtino.

„Pagaliau sulaukėme šiltesnių orų ir galėsime pradėti grūdų nūkulimo darbus. Šiemet derlius dėl šalto pavasario ir lietingos vasaros, vėluoja apie porą savaičių. Tačiau lyginant su praėjusiais metais, rezultatas džiugina ir kokybės, ir kiekybės prasme,“ – teigia K. Zulfijev.

„Malsena“ grūdų prekybos vadovas A. Noreika džiaugėsi, kad būtent Vievyje šiandien pristatyta pirmoji Baltijos šalyse avižų mašina.

Kasmetinis avižų derliaus augimas, pasak UAB „Malsena Plius“ įmonės atstovo, susijęs ne tik su palankiomis šios grūdinės kultūros auginimo sąlygomis Lietuvoje, bet ir sėkmingomis žaliavos realizavimo galimybėmis. Sveikesnės produkcijos poreikio augimas, paskatino įmonę atsigręžti į grūdą, kuris ilgą laiką buvo pamirštas ir naudojamas tik pašarų gamyboje bei steigti partnerystės programas su ūkininkais.

„Mūsų programa atsirado iš kokybiškos vietinės žaliavos trūkumo. Norėjome pasiūlyti gerą produkciją, todėl užmezgėme partnerystę su patikimais vietos ūkininkais, kurie augina avižas, atsižvelgdami į mūsų kokybinius reikalavimus. Tokiu būdu mūsų įmonė ne tik prisidėjo prie maistinės avižos auginimo atgaivinimo, bet ir toliau skatina jos plėtrą.

Sėkmingus rezultatus pasiekti padėjo kontraktinės avižų auginimo programos, kurias su ūkininkais pradėjome prieš ketverius metus. Tuomet programoje dalyvavo tik dešimt ūkių, o šiandien jau turime penkiasdešimt partnerių. Planuojame, kad ateityje jų skaičius tik augs“, - sėkmingos partnerystės užuomazgas atskleidė grūdų prekybos vadovas A. Noreika.

Verslosavaite.lt