Gegužės 25 d., Šeštadienis

autodoc.lt6.362 straipsnis. Daiktu keitimas ir gražinimas

» Civilinis kodeksas   » VIII SKYRIUS (5.74 str. - 6.1017 str.) ATSKIRŲ TURTO RŪŠIŲ PAVELDĖJIMO YPATYBĖS
   

» 6.362 straipsnis. Daiktu keitimas ir gražinimas
1. Pirkejas turi teise per keturiolika dienu nuo ne maisto daiktu perdavimo jam, jeigu pardavejas nera nustates ilgesnio termino, pakeisti nusipirktus daiktus pirkimo ar kitoje pardavejo nurodytoje vietoje analogiškais kitokiu matmenu, formos, spalvos, modelio ar komplektiškumo daiktais. Jeigu keiciant daiktus susidaro kainu skirtumas, pirkejas su pardaveju privalo atsiskaityti pagal perskaiciuotas kainas.
2. Jeigu pardavejas neturi pakeitimui tinkamu daiktu, tai pirkejas turi teise per šio straipsnio 1 dalyje nustatyta termina gražinti daiktus pardavejui ir atgauti už juos sumoketa kaina.
3. Pirkejo reikalavimas pakeisti daiktus tenkinamas, jeigu daiktai nebuvo naudojami, nesugadinti, išsaugotos ju vartojamosios savybes bei neprarade prekines išvaizdos ir pirkejas turi irodymus, patvirtinancius, kad jis daiktus pirko iš to pardavejo.
4. Pagal šio straipsnio nustatyta tvarka nekeiciami ar negražinami daiktai nurodomi daiktu gražinimo ir keitimo taisyklese. Jas tvirtina Vyriausybe ar jos igaliota institucija.